Italiya terma jamoasi va "Yuventus" yarim himoyachisi Manuel Lokatelli bosh murabbiy Jennaro Gattuzo haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Italiya terma jamoasi yangi murabbiy rahbarligida o‘z maydonida Isroil jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi. Lokatelli RAI Sportga bergan intervyusida murabbiyni yaxshi bilishini ta’kidladi va uning eng asosiy kuchli tomoni shundaki, u hamma narsani yuzma-yuz aytadi, dedi.
Bu murabbiylik jihatidan juda muhim xislat bo‘lib, futbolchilar uchun katta foyda keltiradi. Bugun ham u jamoa kiyinish xonasida ajoyib nutq so‘zladi, ammo bu haqida jamoa ichida saqlab qolamiz, deb qo‘shimcha qildi.
Jennaro Gattuzo iyun oyida Italiya terma jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlandi va oldingi murabbiy Lyuchano Spallettini almashtirdi. Uning rahbarligida terma jamoa yangi g‘alabalar sari intilmoqda.

Локателли: Гаттузо говорит всё прямо в лицо
Полузащитник сборной Италии и "Ювентуса" Мануэль Локателли высказался о главном тренере Дженнаро Гаттузо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник сборная Италии под руководством нового тренера на своем поле одержала победу над командой Израиля со счетом 3:0. В интервью RAI Sport Локателли подчеркнул, что хорошо знает тренера и отметил, что его главное сильное качество — он говорит все прямо в лицо.
Это очень важное качество с точки зрения тренерской работы, которое приносит большую пользу футболистам. Сегодня он также произнес отличную речь в раздевалке команды, но об этом мы сохраним в секрете, добавил он.
Дженнаро Гаттузо был назначен главным тренером сборной Италии в июне, сменив предыдущего наставника Лучано Спаллетти. Под его руководством сборная стремится к новым победам.