Angliya terma jamoasi bosh murabbiyi Tomas Tuxel jamoaning o‘yin uslubi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni Angliya terma jamoasi Latviya jamoasini 5:0 hisobida mag‘lub etdi va so‘nggi yillarda darvozaga yaqin joylarda rekord miqdorda to‘p egallash va to‘pni tortib olish amallarini amalga oshirdi. Tuxelning ta’kidlashicha, Jahon chempionatida shunday yuqori intensivlikda o‘ynash qiyin bo‘ladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, jamoa sharoitga moslashishi kerak bo‘ladi. Issiq havoda, masalan, 40 darajada yoki yomg‘irli va 8 darajada o‘ynash bir xil emas.
Moslashish o‘z-o‘zidan yuz beradi, chunki issiqda shunday ko‘p yugurish qiyin bo‘ladi. Tuxel o‘z intervyusida o‘yin uslubi Angliya futbol madaniyatini aks ettirishini, futbolchilar bu uslubga odatlanishini ta’kidladi.
Zarurat tug‘ilganda ular o‘yinga o‘zgartirishlar kiritishga tayyor. Angliya terma jamoasi Latviya ustidan qozonilgan g‘alabadan so‘ng 2026 yilgi Jahon chempionatiga oldindan yo‘l oldi.

Томас Тухель проанализировал стиль сборной Англии
Главный тренер сборной Англии Томас Тухель поделился своими мыслями о стиле игры команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник сборная Англии разгромила команду Латвии со счётом 5:0 и за последние годы установила рекорд по количеству владения мячом и отборов вблизи ворот. По словам Тухеля, играть с такой высокой интенсивностью на чемпионате мира будет сложно.
По его словам, команда должна будет адаптироваться к условиям. Играть, например, в жару при 40 градусах или под дождём при 8 градусах — это не одно и то же.
Адаптация происходит сама собой, так как в жару бегать так много сложно. В своём интервью Тухель подчеркнул, что стиль игры отражает футбольную культуру Англии, и игроки привыкают к этому стилю.
При необходимости они готовы вносить изменения в игру. После победы над Латвией сборная Англии заранее обеспечила себе путёвку на чемпионат мира 2026 года.