Gattuzo: Italiya Isroil ustidan katta g‘alabaga erishdi
Italiya terma jamoasi bosh murabbiyi Jennaro Gattuzo Isroil terma jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda 3:0 hisobida qozonilgan g‘alaba haqidagi taassurotlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv Italiya terma jamoasi uchun beshinchi ketma-ket g‘alaba bo‘ldi. Gollarni Mateo Retegi (ikkita gol) va Janluka Manchini kiritishdi.
Gattuzo o‘yinni yaxshi o‘tkazganliklarini ta’kidladi. U so‘zlaricha, oldingi oyda aynan shu raqib bilan uchrashuvda jamoa qiyinchiliklarga duch kelgan va 5:4 hisobida g‘alaba qozongan edi.
Bugungi o‘yinda esa jamoa yaxshiroq nazorat o‘rnatgan, garchi bir necha marotaba darvozabon Donnarumma jamoani qutqargan bo‘lsa-da. Murabbiy jamoaning kayfiyatidan mamnunligini bildirdi va ular o‘z vazifalarini to‘g‘ri bajarganini ta’kidladi.
Hozirda Italiya terma jamoasi saralash guruhida 15 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Ular Norvegiya jamoasidan 3 ochko orqada qolmoqda va saralashning oxirgi ikki turiga tayyorlanmoqda.

Гаттузо: Италия одержала крупную победу над Израилем
Главный тренер сборной Италии Дженнаро Гаттузо поделился впечатлениями о победе со счетом 3:0 в матче против сборной Израиля. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Матч стал для сборной Италии пятой подряд победой. Голы забили Матео Ретеги (два гола) и Джанлука Манчини.
Гаттузо отметил, что команда провела хороший матч. По его словам, в прошлом месяце в игре с этим же соперником команда столкнулась с трудностями и выиграла со счетом 5:4.
В сегодняшней игре команда лучше контролировала ситуацию, хотя вратарь Доннарумма несколько раз выручал команду. Тренер выразил удовлетворение настроем команды и подчеркнул, что игроки правильно выполнили свои задачи.
В настоящее время сборная Италии занимает второе место в отборочной группе с 15 очками. Они отстают от сборной Норвегии на 3 очка и готовятся к последним двум турами отбора.