Rashford "Barselona"ga o‘tib, milliy terma jamoaga chaqirildi
Markus Reshford Angliya terma jamoasidagi istiqbollari uchun "Manchester Yunayted"dan "Barselona"ga o‘tishi ijobiy ta’sir ko‘rsatgan deb hisoblaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi iyul oyida ijaraga asosida Kataloniya klubiga o‘tgandi. U yangi jamoada o‘zini yaxshi ko‘rsatishga muvaffaq bo‘ldi va sentyabr oyida ikki yil ichida birinchi bor Angliya terma jamoasi safida gol urdi.
Reshford yaqinda bergan intervyusida, "Barselonaga o‘tishim 2026 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etish imkoniyatlarimni oshirdimi?" degan savolga "Ha, albatta. Agar men Manchester Yunaytedda qolganimda, ehtimol Angliya terma jamoasiga chaqirilmasdim", deb javob berdi.
Shuningdek, bugungi Latviya jamoasiga qarshi o‘yinda (5:0) g‘alaba qozongan Angliya terma jamoasi kelasi Jahon chempionatiga oldindan yo‘l oldi. Bu muvaffaqiyat terma jamoaning kuchli o‘yinini va Reshfordning yangi klubdagi faoliyatining ijobiy natijasini ko‘rsatadi.

Рашфорд перешёл в "Барселону" и был вызван в национальную сборную
Маркус Решфорд считает, что его переход из «Манчестер Юнайтед» в «Барселону» положительно повлиял на его перспективы в сборной Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист в июле перешёл в каталонский клуб на правах аренды. В новой команде он сумел проявить себя с хорошей стороны и в сентябре впервые за два года забил гол за сборную Англии.
В недавнем интервью Решфорд на вопрос «Повысил ли ваш переход в Барселону шансы сыграть на чемпионате мира 2026 года?» ответил: «Да, конечно. Если бы я остался в Манчестер Юнайтед, возможно, меня бы не вызвали в сборную Англии».
Кроме того, сборная Англии, одержавшая сегодня победу над командой Латвии (5:0), заранее обеспечила себе выход на следующий чемпионат мира. Этот успех демонстрирует сильную игру сборной и положительные результаты деятельности Решфорда в новом клубе.