Uels terma jamoasida telefon va forma almashish taqiqlandi
Uels terma jamoasi yirik musobaqalarga qaytish uchun kurashmoqda va murabbiy Kreyg Bellami o‘z o‘yinchilariga qat’iyroq qoidalar kerak deb hisoblamoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Shu sababli, jamoada mobil telefonlardan foydalanish taqiqlanadi hamda raqib futbolchilar bilan forma almashish mumkin emas. Bellami fikricha, bu qoidalar muhokama qilinmaydi.
Uels terma jamoasi formasini kiyish sharafdir va uni hech kimga sovg‘a qilish mumkin emas. Forma beparvo saqlanishi yoki tashlab qo‘yilishi mumkin emas.
O‘yinchilar bu mas’uliyatni yaxshi anglab yetishi lozim, chunki u Uels bayrog‘i uchun mas’uliyatga tengdir. Eslatib o‘tamiz, Uels terma jamoasi jahon chempionatining final bosqichida ikki marta ishtirok etgan — 1958 va 2022 yillarda.

В сборной Уэльса запрещены обмен телефонами и формой
Сборная Уэльса борется за возвращение на крупные соревнования, и тренер Крейг Беллами считает, что его игрокам нужны более строгие правила. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По этой причине в команде запрещено использование мобильных телефонов, а также обмен формой с игроками соперников невозможен. По мнению Беллами, эти правила не подлежат обсуждению.
Ношение формы сборной Уэльса — это честь, и её нельзя никому дарить. Форму нельзя небрежно хранить или выбрасывать.
Игроки должны хорошо понимать эту ответственность, так как она равносильна ответственности за флаг Уэльса. Напомним, что сборная Уэльса дважды участвовала в финальной стадии чемпионата мира — в 1958 и 2022 годах.