Kapello: Kivu yosh murabbiyligimni eslatadi
Italiya «Milan» va Rossiya terma jamoasi sobiq bosh murabbiyi Fabio Kapello «Milan»ning raqibi bo‘lgan «Inter» jamoasi bosh murabbiyi Kristian Kivuni tanqid qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Fabio Kapelloning so‘zlariga ko‘ra, u Kivuda o‘zining yosh murabbiylik davrini ko‘rmoqda. U ilgari faqat yoshlar jamoalarini boshqargan, ammo «Milan»da yulduzlar jamoasini boshqarishga o‘tganini ta’kidlagan.
Bu fikrlar pianeamilan.it saytida keltirilgan. Hozirda Italiya chempionati Seriya Ada «Inter» jamoasi turnir jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi, «Milan» esa uchinchi pog‘onani egallagan.
Bu holat Italiya futbolida jamoalarning raqobati kuchayganini ko‘rsatadi. Fabio Kapello kabi tajribali murabbiylarning fikrlari futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli manba hisoblanadi.

Капелло: Киву напоминает мне мои молодые годы тренерской карьеры
Бывший главный тренер итальянского «Милана» и сборной России Фабио Капелло раскритиковал главного тренера «Интера» Кристиана Киву, соперника «Милана». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Фабио Капелло, он видит в Киве себя в молодые годы тренерской деятельности. Он отметил, что ранее руководил только молодежными командами, но затем перешел к управлению звездной командой в «Милане».
Эти высказывания приведены на сайте pianeamilan.it. В настоящее время в чемпионате Италии Серии А команда «Интер» занимает пятое место в турнирной таблице, а «Милан» — третье.
Эта ситуация показывает усиление соперничества команд в итальянском футболе. Мнения таких опытных тренеров, как Фабио Капелло, являются интересным источником для футбольных болельщиков.