Sobiq futbolchi Roy Kin "Manchester Yunayted" jamoasining sobiq o‘yinchisi Krishtianu Ronalduning muvaffaqiyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Seshanba kuni 40 yoshli hujumchi Jahon chempionati-2026 saralash o‘yinida Vengriya terma jamoasiga qarshi (2:2) o‘tkazilgan uchrashuvda dubllik qayd etdi. Portugaliyalik futbolchi jahon chempionatlari saralash bosqichida eng ko‘p gol urish bo‘yicha yangi rekord o‘rnatdi – 41 ta gol.
Umuman olganda, "Al-Nasr" jamoasi yulduzining terma jamoa safidagi hisobida 225 o‘yin va 143 gol bor, bu ham rekord ko‘rsatkich hisoblanadi. Roy Kin Ronalduning bu yutuqlarini tan olgan bo‘lsa-da, uning pressing qilish darajasiga shubha bilan qaraydi.
Kin so‘zlariga ko‘ra, u uchun gol urishi emas, balki maydonda bosim o‘tkazishi muhim. "U pressing qiladimi?
Menga farqi yo‘q, necha gol urishidan, lekin u pressing qilishi kerak. Faqat shunda men undan mamnun bo‘laman", deb ta’kidladi sobiq futbolchi.
Krishtianu Ronalduning "Manchester Yunayted"ga ikkinchi bor qaytgan davrida pressingga yetarli e’tibor bermagani sababli tanqid ostida qolgan. Bu esa uning jamoa asosiy tarkibidan tushishiga olib kelgani taxmin qilinadi, ayniqsa, jamoa bosh murabbiyi Erik ten Xag davrida.
Shunday qilib, Ronalduning o‘yindagi faolligi va mehnati uning jamoadagi o‘rnini belgilashda muhim omil bo‘lib qolmoqda.

Рой Кин раскритиковал Роналду за отсутствие прессинга
Бывший футболист Рой Кин высказался о достижениях бывшего игрока "Манчестер Юнайтед" Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во вторник 40-летний нападающий оформил дубль в матче отборочного турнира чемпионата мира-2026 против сборной Венгрии (2:2). Португалец установил новый рекорд по количеству голов в отборочных матчах чемпионатов мира – 41 гол.
В целом у звезды команды "Аль-Наср" в сборной 225 матчей и 143 гола, что также является рекордом. Рой Кин признал эти достижения Роналду, однако сомневается в уровне его прессинга.
По словам Кина, для него важен не гол, а давление на поле. "Он прессингует?
Мне всё равно, сколько он забьёт, но он должен прессинговать. Только тогда я буду доволен", – подчеркнул бывший футболист.
Криштиану Роналду подвергался критике за недостаточное внимание к прессингу во время второго возвращения в "Манчестер Юнайтед". Это, предположительно, привело к тому, что он выпал из основного состава команды, особенно при главном тренере Эрике тен Хаге.
Таким образом, активность и трудолюбие Роналду на поле остаются важным фактором в определении его места в команде.