Nunu Mendes Portugaliya g‘alabasini boy berishini tushuntirdi
Portugaliya terma jamoasining chap himoyachisi Nunu Mendes 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida Vengriya jamoasiga qarshi o‘tkazilgan uchrashuvda (2:2) qo‘lga kiritilishi mumkin bo‘lgan g‘alaba imkoniyatini boy berganliklari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Portugaliyaliklar musobaqaga erta chiqishga juda yaqin bo‘lishdi, ammo o‘yinning 91-daqiqasida gol o‘tkazib yuborishdi. Mendesning so‘zlariga ko‘ra, ikkinchi golni urgandan so‘ng jamoa o‘yinni sekinlashtirdi va Vengriya bu vaziyatdan unumli foydalandi.
Ular o‘z maqsadlarini amalga oshirishga harakat qilishdi, lekin buning uddasidan chiqa olmadilar. Jamoa boshqaruvni qo‘lga olish va to‘p nazoratini saqlab qolishga e’tibor qaratishi kerak edi.
Portugaliyalik futbolchilar to‘p ustidan nazorat qilishni yaxshi ko‘radi va bu borada yaxshi natijalarga erisha oladi, ammo ayni o‘yinda bu vazifani bajara olmadi va buning uchun jiddiy jazolandi. Shuningdek, Portugaliya terma jamoasi safida Krishtianu Ronaldu ikki gol urdi, ikkinchi golga esa 40 yoshli hujumchiga «PSJ» jamoasining chap qanot himoyachisi yordam berdi.
Mendesning fikricha, jamoa keyingi o‘yinlarda xatolardan saboq olib, o‘z o‘yinini yaxshilashi zarur.

Нуну Мендеш объяснил потерю победы Португалии
Левый защитник сборной Португалии Нуну Мендеш высказался о том, что команда упустила возможность одержать победу в отборочном матче чемпионата мира 2026 года против Венгрии (2:2). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Португальцы были очень близки к досрочному выходу из группы, но пропустили гол на 91-й минуте. По словам Мендеша, после второго забитого гола команда замедлила игру, и Венгрия эффективно воспользовалась этой ситуацией.
Они пытались реализовать свои цели, но не смогли этого сделать. Команде следовало сосредоточиться на контроле игры и удержании мяча.
Португальские футболисты любят контролировать мяч и обычно достигают в этом хорошие результаты, однако в этом матче им не удалось выполнить эту задачу, за что они были серьезно наказаны. Также в составе сборной Португалии Криштиану Роналду забил два гола, а на второй гол 40-летнему нападающему помог защитник левого фланга «ПСЖ».