Xavi: Kelgusi jahon chempioni Ispaniya bo‘ladi
Sky Sports jurnalistlarining ma’lumotlariga ko‘ra, mutaxassis keyingi jahon chempionatida Ispaniya terma jamoasining g‘alaba qozonishiga ishonch bildirgan. Keyingi jahon chempionati 2026 yilda o‘tkaziladi.
Ushbu nufuzli musobaqa Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada hamda Meksika hududlarida bo‘lib o‘tadi. Hozirgi jahon chempioni esa Argentina terma jamoasidir.
Ular so‘nggi final o‘yinida Fransiya terma jamoasini mag‘lub etishdi. Lionel Skaloni boshchiligidagi argentinalik futbolchilar penaltilar seriyasida raqiblarini ortda qoldirdi.
Shu tariqa, Xavi Ernandesning fikricha, Ispaniya terma jamoasi keyingi chempionlik uchun asosiy da’vogar hisoblanadi. Futbol ixlosmandlari uchun kelajakdagi turnir katta qiziqish uyg‘otmoqda va jahon futbolining eng kuchli jamoalari o‘zaro bellashadi.

Xavi: Следующий чемпион мира будет Испания
Бывший футболист испанской «Барселоны» Хави Эрнандес поделился своими мыслями о том, какая сборная может стать чемпионом мира в ближайшем будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным журналистов Sky Sports, специалист выразил уверенность в победе сборной Испании на следующем чемпионате мира. Следующий чемпионат мира пройдет в 2026 году.
Этот престижный турнир состоится на территории Соединённых Штатов Америки, Канады и Мексики. Текущим чемпионом мира является сборная Аргентины.
Они в последнем финальном матче обыграли сборную Франции. Футболисты под руководством Лионеля Скалони выиграли у соперников в серии пенальти.
Таким образом, по мнению Хави Эрнандеса, сборная Испании является главным претендентом на следующий титул чемпиона. Для любителей футбола будущий турнир вызывает большой интерес, и сильнейшие команды мира сразятся друг с другом.