Rossiya Futbol Ittifoqi prezidenti Aleksandr Dyukov so‘nggi paytlarda Rossiyaning xalqaro maydonga qaytishi borasida bir qator davlatlar, jumladan, Yevropa mamlakatlarining munosabati sezilarli darajada o‘zgarganini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, bu o‘zgarishlar ijobiy yo‘nalishda bo‘lib, umidlarni oshirmoqda. Dyukovning so‘zlariga ko‘ra, barcha davlat va federatsiyalarda bunday o‘zgarishlar yuz bermagan bo‘lsa-da, ko‘pchilikda bu jarayon yaxshilanish tomon qadam tashlagan.
U bu fikrlarni “Chempionat” nashriga bergan intervyusida aytib o‘tdi. Bundan oldin Dyukov Rossiyani xalqaro futbol maydoniga 2025 yil oxirida qaytarish mumkinligini bildirgan edi.
Shuningdek, u FIFA va UEFA tashkilotlari Isroil jamoalarini xalqaro musobaqalardan chetlashtirmasligi kerakligini, buning o‘rniga Rossiyaning qaytishi masalasini ko‘rib chiqish lozimligini ta’kidladi. Ushbu fikrlar Rossiya futbolining xalqaro arenaga qaytish imkoniyatlari va jarayonlari haqida muhim ma’lumot beradi.

Надежды на возвращение России в международный футбол растут
Президент Российского футбольного союза Александр Дюков сообщил, что в последнее время отношение ряда стран, в том числе европейских, к возвращению России на международную арену значительно изменилось. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, эти изменения носят положительный характер и повышают надежды. По словам Дюкова, хотя такие изменения не произошли во всех странах и федерациях, у большинства процесс пошёл в сторону улучшения.
Он высказал эти мысли в интервью изданию «Чемпионат». Ранее Дюков заявлял, что Россия может вернуться на международное футбольное поле к концу 2025 года.
Кроме того, он подчеркнул, что организации FIFA и UEFA не должны исключать израильские команды из международных соревнований, а вместо этого следует рассмотреть вопрос о возвращении России. Эти заявления дают важную информацию о возможностях и процессах возвращения российского футбола на международную арену.