Lill jamoasining markaziy hujumchisi Olivier Jiru Fransiya terma jamoasi uchun gol urish bo‘yicha o‘zining rekordini Real Madrid hujumchisi Kilian Mbappening yangilash imkoniyatini baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jiruning so‘zlariga ko‘ra, u Mbappening keyingi jahon chempionatida o‘z rekordini yangilashini xohlaydi. Mbappe o‘sha vaqtda 27 yoshda bo‘ladi va agar terma jamoa safida yiliga 10-12 ta o‘yin o‘tkazib, yana besh-olti yil davom etsa, bu maqsadga erishishi mumkin.
Hozirda Kilian Mbappe terma jamoa uchun 53 ta gol urgan bo‘lib, u Jiruning rekordidan to‘rt golga kam. Oktabr oyidagi xalqaro tanaffusda Fransiya terma jamoasi Jahon chempionati-2026 saralash bosqichida ikki o‘yin o‘tkazdi.
Ular avval Ozarbayjonni 3:0 hisobida mag‘lub etdi, keyin Islandiya jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi. Terma jamoa bosh murabbiyi Didye Desham jamoani ushbu o‘yinlarga tayyorladi.

Жиру хочет обновить рекорд голов Мбаппе
Центральный нападающий команды Лилль Оливье Жиру оценил возможность обновления своего рекорда по забитым голам за сборную Франции нападающим Реала Килианом Мбаппе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Жиру, он хочет, чтобы Мбаппе обновил его рекорд на следующем чемпионате мира. Мбаппе тогда будет 27 лет, и если он будет проводить по 10-12 матчей в год за сборную и продолжит выступать еще пять-шесть лет, он сможет достичь этой цели.
В настоящее время Килиан Мбаппе забил за сборную 53 гола, что на четыре гола меньше рекорда Жиру. В октябре во время международного перерыва сборная Франции провела два матча в отборочном турнире к чемпионату мира 2026 года.
Сначала они победили Азербайджан со счетом 3:0, затем сыграли вничью 2:2 с командой Исландии. Главный тренер сборной Дидье Дешам подготовил команду к этим играм.