Riancho Stankovichning fikrlariga qarshi chiqdi
Hozirgi “qizil-oq” jamoa bosh murabbiyi Rossiyada unga nisbatan salbiy munosabat bo‘layotgani, chunki u boshqa davlatdan kelgani aytilgan edi. Riancho esa Rossiyada unga doimo o‘zlari kabi munosabatda bo‘lishganini ta’kidladi.
U fikricha, bunday holat har qanday murabbiyga nisbatan shunday bo‘ladi va bu fuqarolikdan qat’iy nazar yuz beradi. “Sizlar bilan bir qatorda Rossiya fuqarolari bilan teng darajada o‘zimni his qilganman”, deb ma’lum qildi Riancho.
Bu so‘zlarni “Sovetskiy sport” nashri keltirgan. Mazkur masala yuzasidan mamlakat futbolidan ko‘plab mutaxassislar, jumladan, Yuri Pervak, Aleksandr Shikunov, Igor Semshov va boshqalar ham o‘z fikrlarini bildirishgan.
Ularning fikricha, murabbiylarga bo‘lgan munosabat ko‘proq ish faoliyati va natijalariga bog‘liq bo‘ladi. Shuningdek, jamoa ichidagi hamkorlik va o‘zaro hurmat muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlangan.

Рианчо Станкович выступил против мнений
Рауль Рианчо, ранее работавший тренером московского «Спартака», прокомментировал недавнее интервью Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Настоящий главный тренер «красно-белых» отметил, что в России к нему относятся негативно из-за того, что он приехал из другой страны. Рианчо же подчеркнул, что в России к нему всегда относились так же, как и к своим.
По его мнению, такая ситуация происходит с любым тренером, независимо от гражданства. «Я чувствовал себя на равных с вами и с гражданами России», — заявил Рианчо.
Эти слова приводит издание «Советский спорт». По этому вопросу высказались многие специалисты отечественного футбола, в том числе Юрий Первак, Александр Шикунов, Игорь Семшов и другие.
По их мнению, отношение к тренерам больше зависит от их профессиональной деятельности и результатов. Также было подчеркнуто, что сотрудничество внутри команды и взаимное уважение имеют важное значение.