Mostovoy Movsesyaning Spartakdagi ishini sharhladi
Aleksandr Mostovoy, Rossiya milliy terma jamoasi sobiq futbolchisi, Andrey Movsesyaning poytaxtdagi “Spartak” jamoasi tarkibiga qo‘shilishi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bugungi kunda mutaxassislarning klublar o‘rtasida o‘tishi odatiy holga aylangan. Mostovoy asosiy omil sifatida professionalizmni ta’kidlab, avvalgi ish joyi muhim emasligini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Movsesyan ilgari 12 yil davomida CSKA jamoasida rahbarlik lavozimlarida faoliyat yuritgan. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, u Movsesyanni shaxsan tanimaydi, faqat CSKAda ishlaganini biladi.
Hozirgi kunda bunday o‘zgarishlar odatiy hol bo‘lib, ko‘plab futbolchilar yaqinda CSKAdan “Spartak”ga o‘tgan. Pul masalasi hozir eng muhim omil bo‘lib, Movsesyan holatida yangi narsa yo‘q, deydi u.
“Spartak” jamoasi 11 ta turdan so‘ng 18 ochko jamg‘arib, chempionat jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.

Мостовой прокомментировал деятельность Мовсесьяна в "Спартак"
Александр Мостовой, бывший футболист сборной России, высказался о присоединении Андрея Мовсесьяна к столичной команде «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сегодня переходы специалистов между клубами стали обычным делом. Мостовой подчеркнул профессионализм как основной фактор, отметив, что прежнее место работы не имеет значения.
Напомним, что Мовсесьян ранее в течение 12 лет занимал руководящие должности в команде ЦСКА. По словам Мостового, он лично не знаком с Мовсесьяном, знает лишь, что тот работал в ЦСКА.
В настоящее время такие изменения стали обычным явлением, многие футболисты недавно перешли из ЦСКА в «Спартак». Финансовый вопрос сейчас является самым важным фактором, и в случае с Мовсесьяном нет ничего нового, говорит он.
Команда «Спартак» после 11 туров набрала 18 очков и занимает шестое место в турнирной таблице чемпионата.