Barselona Grizmann transferida soxtalashtirishda gumonlanmoqda
Sudya Xosep Bartomeu prezidentligi davrida «Barselona» klubi tomonidan amalga oshirilgan transferlarni tergov qilmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Sudya ushbu ish doirasida Antuan Grizmannning transferini ham ko‘rib chiqmoqda. Sudyaning fikricha, ushbu transfer jarayonida boshqaruvning noaniqligi va hujjatlarni soxtalashtirish alomatlari mavjud.
Ma’lum bo‘lishicha, «Barselona» Grizmann bilan uning «Atletiko» klubi bilan amaldagi shartnomasi davomida bevosita muzokaralar olib borgan. Bu FIFA qoidalariga zid hisoblanadi.
Shikoyatlarni oldini olish maqsadida «Barselona» «Atletiko»ga 15 million yevro to‘lov amalga oshirgan va bu mablag‘ni boshqa to‘lov sifatida ko‘rsatishga harakat qilgan. Bu haqda El Mundo nashri xabar beradi.
Antuan Grizmann 2019-yil yozida «Atletiko»dan «Barselonaga» o‘tgan. Ikki yil o‘tib, u yana Madrid klubiga qaytgan.
Ushbu holat sport sohasida shaffoflik va qonuniylik masalalarini yana bir bor muhokama qilishga sabab bo‘lmoqda.

Барселона подозревается в подделке при трансфере Гризманна
Судья расследует трансферы, осуществлённые клубом «Барселона» во время президентства Жозепа Бартомеу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В рамках этого дела судья также рассматривает трансфер Антуана Гризманна. По мнению судьи, в процессе этого трансфера присутствуют признаки неясности в управлении и подделки документов.
Известно, что «Барселона» вела прямые переговоры с Гризманном во время его действующего контракта с клубом «Атлетико». Это противоречит правилам ФИФА.
Чтобы избежать жалоб, «Барселона» осуществила выплату в размере 15 миллионов евро «Атлетико» и пыталась представить эти средства как другой вид платежа. Об этом сообщает издание El Mundo.
Антуан Гризманн перешёл из «Атлетико» в «Барселону» летом 2019 года. Через два года он вернулся в мадридский клуб.