Talalaev: Rubin o‘yini uchun yangi taktika tayyorlanmoqda
Kaliningrad klubining «Baltika» jamoasi bosh murabbiyi Andrey Talalaev o‘z jamoasining Rossiya chempionati doirasidagi «Rubin» bilan o‘yiniga tayyorgarlik jarayoni haqida ma’lumot berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu uchrashuv 12-tur doirasida 19 oktyabr kuni Qozonda bo‘lib o‘tadi. «Baltika» jamoasi tayyorgarlikni Moskva yaqinidagi Novogorskda davom ettirmoqda.
Talalaevning so‘zlariga ko‘ra, Kaliningradda maydon yaxshi, shuningdek Svetlogorskda ham maydon bor, biroq u yerda maydonni shunchalik ko‘p ishlatishgan-ki, darvozalar joyini o‘zgartirishga to‘g‘ri kelgan. Murabbiy shuningdek, jamoa odatdagi uslubidan voz kechib, boshqacha o‘yin ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi.
Hozirda «Baltika» 11 o‘yinda 20 ochko to‘plab, turnir jadvalida beshinchi o‘rinda bormoqda. «Rubin» esa 17 ochko bilan yettinchi pog‘onani egallagan.

Талалаев: Для игры с Рубином готовится новая тактика
Главный тренер калининградского клуба «Балтика» Андрей Талалаев рассказал о подготовке своей команды к матчу с «Рубином» в рамках чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта встреча в 12-м туре состоится 19 октября в Казани. Команда «Балтика» продолжает подготовку в Новогорске, недалеко от Москвы.
По словам Талалаева, в Калининграде хорошее поле, а также есть поле в Светлогорске, но там его использовали настолько интенсивно, что пришлось менять расположение ворот. Тренер также отметил, что команда может отказаться от привычного стиля и показать другую игру.
В настоящее время «Балтика» набрала 20 очков в 11 матчах и занимает пятое место в турнирной таблице. «Рубин» с 17 очками занимает седьмую позицию.