Argentina terma jamoasi do‘stlik o‘yini uchun 10 mln talab qildi
Argentina futbol assotsiatsiyasi noyabr oyida Marokko terma jamoasi bilan o‘tkaziladigan do‘stlik uchrashuvi orqali katta daromad olish imkoniyatiga ega bo‘lishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
AlbicelesteTalk nashrining xabar berishicha, argentinaliklar ushbu o‘yinga taxminan 10 million dollar so‘ramoqda. Hozircha uchrashuv o‘tkazilish- o‘tkazilmasligi aniq emas.
Oktyabr oyida Lionel Skaloni boshchiligidagi jamoa ikki do‘stlik uchrashuvini o‘tkazdi. Avval jahon chempioni bo‘lgan jamoa Venesuela terma jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi, so‘ngra Puerto-Riko jamoasini 6:0 hisobida yirik hisobda yengdi.
Argentina terma jamoasi Janubiy Amerika saralash guruhida birinchi o‘rinni egallab, kelayotgan jahon chempionatiga yo‘l oldi. Bu natija ularning kuchli tayyorgarligini va yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatishini tasdiqlaydi.

Сборная Аргентины запросила 10 млн за товарищеский матч
Футбольная ассоциация Аргентины может получить значительный доход от товарищеского матча с национальной сборной Марокко, который планируется провести в ноябре. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания AlbicelesteTalk, аргентинцы запрашивают около 10 миллионов долларов за этот матч. Пока не ясно, состоится ли встреча.
В октябре команда под руководством Лионеля Скалони провела два товарищеских матча. Сначала бывшие чемпионы мира обыграли сборную Венесуэлы со счётом 1:0, а затем крупно победили команду Пуэрто-Рико со счётом 6:0.
Сборная Аргентины заняла первое место в отборочной группе Южной Америки и квалифицировалась на предстоящий чемпионат мира. Этот результат подтверждает их сильную подготовку и высокий уровень игры.