Pike: La Liga hakamlari doimo Real Madridni qo‘llab-quvvatlaydi
Sobiq "Barselona" himoyachisi Jerard Pike La Liga hakamlari tarafkashligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik futbolchining fikricha, hakamlar o‘yin natijalariga katta ta’sir ko‘rsatadi va ayniqsa Madridning "Real" jamoasiga yordam beradi. U har doim La Liga hakamlari bir xil tarafkashlik qilganini aytgan.
Ularning barchasi "Real" jamoasini qo‘llab-quvvatlaydi. Ko‘pchilik autlar, qoidabuzarliklar va burchak zarbalari kabi kichik holatlar o‘yin natijasiga ta’sir qilmas deb o‘ylaydi, ammo bu tafsilotlar o‘yinlarning yakuniy natijasini o‘zgartiradi.
Pike fikricha, "Real" doim bu imkoniyatlardan foyda ko‘rgan. Jerard Pike o‘z futbolchilik faoliyatini 2022 yil oxirida yakunlagan.

Пике: Судьи Ла Лиги всегда поддерживают Реал Мадрид
Бывший защитник "Барселоны" Жерар Пике высказался о предвзятости судей Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению испанского футболиста, судьи оказывают большое влияние на результаты матчей и особенно помогают мадридскому "Реалу". Он заявил, что судьи Ла Лиги всегда проявляли одинаковую предвзятость.
Все они поддерживают команду "Реал". Многие считают, что мелкие эпизоды, такие как ауты, нарушения правил и угловые удары, не влияют на результат игры, однако эти детали меняют итоговые результаты матчей.
По мнению Пике, "Реал" всегда извлекал выгоду из этих возможностей. Жерар Пике завершил свою футбольную карьеру в конце 2022 года.