Veteran futbolchi CSKA o‘yinidagi kelishuvni fosh etdi
Sobiq CSKA himoyachisi Andrey Mox 1988 yilda jamoa Gruziyaning "Guriya" jamoisiga qarshi o‘yinni ataylab yutqazish haqida qaror qilgani haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa futbolchilari deyarli barchasi bunga rozi bo‘lib, pul olishgan, ammo maydonda hech narsa amalga oshmadi, chunki raqib shunday sharoitda ham g‘alaba qozona olmadi. Moxning so‘zlariga ko‘ra, himoya chizig‘i joyidan qimirlamas, darvozabon to‘pni oldida to‘xtatib turardi, to‘p jarima maydonida harakatlanardi, ammo gruzin futbolchilari unga urish imkoniga ega bo‘lmas edi.
Ular o‘yindan oldingi kechada mehmonxonada ko‘p vaqtni behuda o‘tkazishgan. Natijada, "armiyachilar" katta hisob bilan g‘alaba qozondi va raqibga berilgan pul qaytarib berildi.
Moxning esdaliklariga ko‘ra, faqat uch futbolchi, jumladan, uchta gol urgan Igor Korneyev bu kelishuvdan bexabar bo‘lgan.

Ветеран футболист раскрыл договорной матч в игре ЦСКА
Бывший защитник ЦСКА Андрей Мох рассказал о решении команды намеренно проиграть матч 1988 года против грузинской команды «Гурия». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Почти все игроки команды согласились на это и получили деньги, однако на поле ничего не произошло, так как соперник не смог выиграть даже в таких условиях. По словам Моха, защитная линия не сдвигалась с места, вратарь останавливал мяч перед собой, мяч двигался в штрафной площади, но грузинские футболисты не могли нанести по нему удар.
Накануне матча они провели много времени впустую в гостинице. В итоге «армейцы» одержали крупную победу, а деньги, выданные сопернику, были возвращены.
По воспоминаниям Моха, только три футболиста, включая Игоря Корнеева, забившего три гола, не знали об этой договорённости.