Veselov "Lokomotiv"dagi debyutidan his-tuyg‘ularini aytdi
Moskva "Lokomotiv" jamoasining darvozaboni Daniil Veselov bosh jamoa safida debyut qilganidan keyingi his-tuyg‘ulari haqida so‘zlab berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Veselov Rossiya Kubogida asosiy tarkibda allaqachon ikki o‘yinda maydonga tushdi. Ular CSKA va Toliyatning "Akron" jamoalariga qarshi bo‘ldi.
Veselovning so‘zlariga ko‘ra, debyut qilish unga juda kuchli taassurot qoldirdi. Har bir bola, bolaligidan futbol bilan shug‘ullanishni boshlaganda, shunday imkoniyatni orzu qiladi.
Uning uchun katta klubga o‘tish allaqachon katta sharaf bo‘lsa, to‘liq stadion oldida derbi o‘yinida debyut qilish haqiqatdan ham hayolga sig‘mas voqea bo‘lgan. Bu so‘zlar "Match TV" telekanali tomonidan keltirilgan.
O‘yinda "Lokomotiv" CSKAga 1:2 hisobida imkoniyatni boy berdi, ammo Toliyat jamoasini 3:1 hisobida mag‘lub etdi. Daniil Veselov 2024-yil yozida "Krylya Sovetov" jamoasining ikkinchi tarkibidan "Lokomotiv"ga o‘tgan va poytaxt klubi bilan 2027-yil 30-iyungacha shartnoma imzolagan.

Веселов рассказал о своих впечатлениях от дебюта в "Локомотиве"
Вратарь московского «Локомотива» Даниил Веселов рассказал о своих чувствах после дебюта в основной команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Веселов уже сыграл в двух матчах основного состава в Кубке России. Это были игры против ЦСКА и тольяттинского «Акрона».
По словам Веселова, дебют произвёл на него очень сильное впечатление. Каждый ребёнок, начиная заниматься футболом с детства, мечтает о такой возможности.
Для него переход в большой клуб уже является большой честью, а дебют в дерби перед полным стадионом стал поистине невероятным событием. Эти слова приводит телеканал «Матч ТВ».
В матче «Локомотив» упустил возможность, проиграв ЦСКА со счётом 1:2, но одержал победу над тольяттинской командой со счётом 3:1. Даниил Веселов перешёл в «Локомотив» из второй команды «Крыльев Советов» летом 2024 года и подписал контракт с клубом столицы до 30 июня 2027 года.
Рыночная стоимость 20-летнего вратаря составляет 200 тысяч евро. Он воспитанник академии «Чертаново».