U hozirda Maksim faqat “Baltika” jamoasiga va murabbiy Andrey Viktorovich Talalaev bilan ishlashga e’tibor qaratganini ta’kidladi. Yozda Gretsiya chempionatining bir jamoasidan aniq qiziqish bo‘lgan, biroq murabbiyga bo‘lgan ishonch juda qimmatli ekanligi aytildi.
25 yoshli futbolchi Krasnodar futbol maktabida tarbiyalangan. U 2019 yildan buyon “Baltika” safida o‘ynaydi.
Joriy mavsumda Borisko mamlakat chempionatida 11 ta o‘yinda maydonga tushdi va 6 ta gol o‘tkazib yubordi. Shuningdek, uning hisobida 6 ta o‘yinda darvoza tozaligi mavjud.
Bu ma’lumotlar futbolchining jamoaga bo‘lgan sodiqligi va murabbiyga ishonchi haqida aniq tasavvur beradi.

Бориско обращает внимание только на команду Балтика
Представитель вратаря калининградской команды «Балтика» Максима Бориско, Марьяна Кащелан, высказалась о заинтересованности других клубов в футболисте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Она подчеркнула, что сейчас Максим сосредоточен только на команде «Балтика» и работе с тренером Андреем Викторовичем Талалаевым. Летом был конкретный интерес со стороны одной из команд чемпионата Греции, однако доверие к тренеру очень ценно.
25-летний футболист воспитан в футбольной школе «Краснодара». С 2019 года он выступает за «Балтику».
В текущем сезоне Бориско сыграл в 11 матчах чемпионата страны и пропустил 6 голов. Также у него 6 матчей с «сухими» воротами.