Fofana: "Milan" har doim Skudetto uchun kurashadi
Fransuz yarimhimoyachisi Yussuf Fofana «Milan» jamoasini Italiya chempionatida asosiy sovrin uchun kurashuvchi nomzodlardan biri deb hisoblash tabiiy hol ekanligini ta’kidlaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, «Milan» darajasidagi klub uchun bunday baho odatiy holatdir. Har bir «Milan» futbolchisi yaxshi biladiki, jamoa har yili Skudetto uchun kurashadi.
Bu maqsad doimiy va jiddiy ishlashni talab qiladi. Fofana o‘z fikrlarini pianetamilan.it saytiga bergan intervyusida shunday ifoda etgan.
So‘nggi marta «Milan» Italiya chempionligi unvonini 2022 yilda, bosh murabbiy Stefano Piyoli davrida qo‘lga kiritgan. Jamoa tarixida bu yutuq yigirma marta qayd etilgan.
Hozirgi vaqtda «Milan» Serie A turnir jadvalida uchinchi o‘rinda bormoqda va chempionlik uchun kurashni davom ettirmoqda. Klubning yuqori natijalarga erishishdagi qat’iyati va maqsadga yo‘naltirilgan ishlari uning kuchli nomzod ekanligini tasdiqlaydi.

Фофана: "Милан" всегда борется за Скудетто
Французский полузащитник Юссуф Фофана подчеркнул, что естественно считать команду «Милан» одним из претендентов на главный приз в чемпионате Италии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, для клуба уровня «Милана» такая оценка является обычным делом. Каждый игрок «Милана» хорошо знает, что команда ежегодно борется за Скудетто.
Эта цель требует постоянной и серьёзной работы. Фофана выразил свои мысли в интервью сайту pianetamilan.it.
В последний раз «Милан» завоевал титул чемпиона Италии в 2022 году под руководством главного тренера Стефано Пиоли. В истории клуба это достижение зафиксировано двадцать раз.
В настоящее время «Милан» занимает третье место в турнирной таблице Серии А и продолжает борьбу за чемпионство. Решимость клуба достигать высоких результатов и целенаправленная работа подтверждают его статус сильного претендента.