Eddi Xau Yoan Vissaning chaqirig‘iga javob bermadi
«Nyukasl» jamoasining bosh murabbiyi Eddi Xau yaqinda bo‘lib o‘tadigan Afrika chempionatida Yoan Vissaning ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Hozirda futbolchi orqa tizzaning kesilgan bog‘lamlaridan olgan jarohati sabab maydonga chiqmayapti. Bu jarohat xalqaro o‘yinlar davomida sentyabr oyida yuzaga kelgan.
29 yoshli futbolchi hozirda engil yugurishlarni boshlagan va noyabr o‘rtalarida «Nyukasl» jamoasida debyut qilishdan oldin tizzasini kuchli fizioterapiya orqali tiklamoqda. Eddi Xau bu masala bo‘yicha fikr bildirishni istamayapti va Yoanga nisbatan adolatsizlik bo‘lishini ta’kidladi.
U The Guardian nashriga bergan intervyusida shunday dedi. Yoan Vissa ushbu yozda 63,5 million yevro evaziga «Nyukasl» jamoasiga qo‘shilgan.
Uning sog‘ligi va jamoaga qaytishi hozircha aniq emas, ammo murabbiy va jamoa a’zolari uning tez orada maydonga qaytishini kutmoqda.

Эдди Хау не ответил на вызов Жоана Виссана
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказался о участии Йоана Виссы в предстоящем чемпионате Африки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В настоящее время футболист не выходит на поле из-за травмы задних крестообразных связок колена. Эта травма была получена во время международных матчей в сентябре.
29-летний футболист уже начал легкие пробежки и восстанавливает колено с помощью интенсивной физиотерапии, чтобы дебютировать за «Ньюкасл» в середине ноября. Эдди Хау не хочет комментировать этот вопрос и подчеркнул, что было бы несправедливо по отношению к Йоану.
Он сказал это в интервью изданию The Guardian. Йоан Висса присоединился к «Ньюкаслу» этим летом за 63,5 миллиона евро.
Его здоровье и возвращение в команду пока неясны, но тренер и члены команды ожидают его скорейшего выхода на поле.