"Zenit" jamoasining braziliyalik hujumchisi Luis Enrike Braziliya terma jamoasi bosh murabbiyi Karlo Anchelotti haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Luis Enrikening so‘zlariga ko‘ra, Anchelottining eng muhim fazilati – futbolchilar fikriga ahamiyat berishi va ularni tinglay olishidadir.
U jamoa bilan doimiy muloqotda bo‘ladi, futbolchilarni o‘zini qaysi pozitsiyada qulay his qilayotgani haqida so‘raydi va qarorlarni ular bilan birgalikda qabul qiladi. Shuningdek, Enrike murabbiyning maslahatlarini yuqori baholab, u har bir futbolchining hayotiga chuqur kirib, nafaqat maydondagi, balki maydon tashqarisidagi voqealarga ham e’tiborli ekanini ta’kidladi.

Луис Энрике: Анчелотти умеет слушать футболистов
Бразильский нападающий команды "Зенит" Луис Энрике поделился своими мыслями о главном тренере сборной Бразилии Карло Анчелотти. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Луиса Энрике, самое важное качество Анчелотти – это умение прислушиваться к мнению футболистов и слушать их.
Он постоянно находится в диалоге с командой, спрашивает игроков, в какой позиции им комфортнее всего играть, и принимает решения вместе с ними. Также Энрике высоко оценил советы тренера, отметив, что он глубоко вовлекается в жизнь каждого футболиста и обращает внимание не только на события на поле, но и за его пределами.
По данным, Карло Анчелотти начал руководить сборной Бразилии в мае 2025 года. Ожидается, что опытный 66-летний тренер в ближайшем будущем может продлить контракт до 2030 года.