De Dzerbi Rabioni mahorati uchun maqtadi
Roberto de Dzerbi, "Marsel" jamoasi bosh murabbiyi sifatida, o‘tgan mavsumda birga ishlagan futbolchi Adryen Rabioni iliq xotiralar bilan esladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Hozirda fransuz yarim himoyachisi "Milan" jamoasida o‘ynab, o‘z nafis o‘yini bilan muxlislarni xursand qilishda davom etmoqda. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
De Dzerbi Rabioning futbol maydonidagi ko‘p qirrali mahoratini alohida ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Rabio himoyada ham, hujumda ham birdek samarali bo‘lib, zarba bilan yorib kirish qobiliyatiga ega.
Murabbiy ular xayrlashgan payt unchalik kutilganidek o‘tmaganini aytib o‘tdi. Shunga qaramay, Rabio "Marsel"ning Yevropa Chempionlar ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritishida katta hissa qo‘shgan.
Ko‘plab muhim uchrashuvlarda aynan uning o‘yini hal qiluvchi rol o‘ynagan. Yaqinda Rabio "Milan" safida o‘zining ilk dublini qayd etib, "Komo" jamoasi darvozasiga ikki bor gol urdi.

Де Дзерби похвалил мастерство Рабиони
Роберто де Дзерби, главный тренер команды «Марсель», с теплыми воспоминаниями вспомнил футболиста Адриена Рабьо, с которым работал в прошлом сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время французский полузащитник выступает за команду «Милан» и продолжает радовать болельщиков своим изящным стилем игры. Об этом сообщает euro-football.ru.
Де Дзерби особо подчеркнул многогранное мастерство Рабьо на футбольном поле. По его словам, Рабьо одинаково эффективен как в обороне, так и в атаке, обладает способностью прорываться с ударами.
Тренер отметил, что их расставание прошло не так, как ожидалось. Тем не менее, Рабьо внес большой вклад в завоевание «Марселем» путевки в Лигу чемпионов УЕФА.
Во многих важных матчах именно его игра сыграла решающую роль. Недавно Рабьо оформил свой первый дубль в составе «Милана», забив два гола в ворота команды «Комо».