Rossiya futbolining taniqli vakili Andrey Kanchelskis Fransiyaning "Monako" klubi sharafini himoya qilayotgan yarim himoyachi Aleksandr Golovin haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, Golovin Fransiya chempionatida barqaror o‘yin namoyish etmoqda.
U ayni paytda Yevropada faoliyat yuritayotgan rossiyalik futbolchilar orasida eng muvaffaqiyatli futbolchi sifatida e’tirof etilmoqda. Kanchelskis Golovinning natijalarini "PSJ" darvozaboni Matvey Safonovning o‘yinidan ham yuqori baholadi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, Golovin 2018 yilda Moskvaning CSKA klubidan "Monako"ga o‘tgan. U shu kungacha "Monako" safida 251 ta o‘yinda maydonga tushib, 36 ta gol urgan va 41 marta golli uzatma amalga oshirgan.
Bu natijalar uning klubdagi muhim o‘rni va yuksak mahoratini ko‘rsatadi. Aleksandr Golovinning "Monako" klubi bilan amaldagi shartnomasi 2029 yilgacha davom etadi.

Канчельскис: Головин — самый успешный футболист России
Известный представитель российского футбола Андрей Канчельскис высказал свое мнение о полузащитнике Александре Головине, который защищает честь французского клуба "Монако". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По мнению специалиста, Головин демонстрирует стабильную игру в чемпионате Франции.
В настоящее время он признается самым успешным российским футболистом, выступающим в Европе. Канчельскис оценил результаты Головина выше, чем игру вратаря "ПСЖ" Матвея Сафонова.
По данным, Головин в 2018 году перешел из московского ЦСКА в "Монако". С тех пор он сыграл за "Монако" 251 матч, забил 36 голов и отдал 41 результативную передачу.
Эти показатели демонстрируют его важное место в клубе и высокий уровень мастерства. Действующий контракт Александра Головина с клубом "Монако" действует до 2029 года.