Jikiya "Antalyaspor" safida o‘ynashda davom etadi
"Antalyaspor" futbolchisi Georgiy Jikiya haqida uning agenti Vladimir Kuzmichyov o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar tarqatgan. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiyaning sog‘lig‘i yaxshi va klub uni kelajak rejalari uchun muhim futbolchi sifatida ko‘rmoqda.
So‘nggi o‘yinlarda uning maydonga tushmagani kichik jarohat bilan bog‘liq bo‘lib, hozir futbolchi to‘liq tiklangan. Kuzmichyovning ta’kidlashicha, Jikiya yaqinlashib kelayotgan o‘yinda yana jamoasiga yordam bera oladi.
Avvalroq ayrim ommaviy axborot vositalarida turk klubi "Spartak"ning sobiq sardori bilan shartnomani bekor qilmoqchi ekani haqida xabarlar tarqalgan edi. Biroq bu ma’lumot tasdiqlanmagan.
Jikiya joriy mavsumda Turkiya chempionatida 12 o‘yinda ishtirok etib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Uning "Antalyaspor" bilan tuzgan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etadi.
Hozircha turk klubi futbolchi bilan ishlashni davom ettirish niyatida va Jikiyaning jamoadagi o‘rni muhim bo‘lib qolmoqda.

Джикия продолжит играть в составе "Антальяспора"
Агент футболиста «Антальяспора» Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв высказался о своём подопечном. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом также сообщило издание euro-football.ru. По словам агента, здоровье Джикии в порядке, и клуб рассматривает его как важного игрока для своих будущих планов.
Отсутствие футболиста на последних матчах связано с небольшой травмой, но сейчас он полностью восстановился. По словам Кузьмичёва, Джикия сможет помочь своей команде в ближайшей игре.
Ранее в некоторых СМИ появлялись сообщения о том, что турецкий клуб намерен расторгнуть контракт с бывшим капитаном «Спартака». Однако эта информация не подтвердилась.
В текущем сезоне Джикия принял участие в 12 матчах чемпионата Турции и забил 2 гола. Его контракт с «Антальяспором» действует до середины 2027 года.
В настоящее время турецкий клуб намерен продолжать сотрудничество с игроком, и роль Джикии в команде остаётся важной.