Zaxaryan La Ligada qolishi kerakmi?
Ispaniyaning EFE nashri jurnalisti Xose Ignasio Ortega Arsen Zaxaryan haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, yarim himoyachi “Real Sosyedad” bosh murabbiyi Pellegrino Mataratso rejalariga kirmayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Bu haqda euro-football.ru ma’lumot bermoqda.
Orteganing fikriga ko‘ra, Zaxaryan Ispaniya chempionatida muvaffaqiyatli o‘ynash uchun yetarli salohiyatga ega. Biroq, jarohatlar va yangi murabbiyning unga nisbatan ishonch bildirmayotgani futbolchining rivojlanishiga to‘sqinlik qilmoqda.
Jurnalistning ta’kidlashicha, Zaxaryan uchun ijara asosida boshqa jamoaga o‘tish ayni damda foydali bo‘lishi mumkin. Ammo u klubni butunlay tark etmasligi lozim.
Ortega fikricha, Zaxaryan Ispaniyada qolib, La Liga doirasida o‘zini yana ko‘rsata olishi mumkin. Joriy mavsumda 22 yoshli futbolchi 16 ta uchrashuvda maydonga tushgan va 1 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Захарян должен остаться в Ла Лиге?
Журналист испанского издания EFE Хосе Игнасио Ортега высказал своё мнение о Арсене Захаряне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Ранее стало известно, что полузащитник не входит в планы главного тренера «Реал Сосьедада» Пеллегрино Матараццо. Об этом сообщает euro-football.ru.
По мнению Ортеги, Захарян обладает достаточным потенциалом для успешной игры в чемпионате Испании. Однако травмы и отсутствие доверия со стороны нового тренера препятствуют развитию футболиста.
Журналист отмечает, что для Захаряна сейчас может быть полезен переход в другую команду на правах аренды. Однако он не должен полностью покидать клуб.
По мнению Ортеги, Захарян может остаться в Испании и снова проявить себя в рамках Ла Лиги. В текущем сезоне 22-летний футболист провёл 16 матчей и забил 1 гол.