O‘runov va Sergeev gollari «Persepolis»ga g‘alaba keltirdi
Eron Pro ligasining 17-turida «Persepolis» jamoasi o‘z maydonida «Sepaxon»ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu uchrashuvda kiritilgan ikkala gol ham o‘zbekistonlik futbolchilarga tegishli bo‘ldi. Hisobni Oston O‘runov ochdi, g‘alabani mustahkamlagan hal qiluvchi golni esa Igor Sergeev kiritdi.
Qorli ob-havo va keskin kurash ostida o‘tgan o‘yindan so‘ng, Igor Sergeev o‘zining «Persepolis» safidagi ilk goli, jamoadoshi O‘runov bilan o‘zaro tushunish va uchrashuv oxirida olgan qizil kartochkasi haqida fikr bildirdi. U o‘yinning oson kechmaganini ta’kidlab, shunday dedi: «Bu o‘yin biz uchun juda og‘ir o‘tdi.
Debyut golimni urganimdan xursandman, lekin oxirgi daqiqalarda qizil kartochka olganimdan afsusdaman. Shunga qaramay, qo‘lga kiritilgan 3 ochko jamoamiz uchun juda muhim edi.
Qorli ob-havo sharoitida o‘ynash oson emas, ammo “Persepolis” futbolchilari haqiqiy jangchi ekanini yana bir bor isbotladik». Shuningdek, Sergeev golli vaziyatda Oston O‘runovning xizmatini alohida qayd etdi.
Uning fikricha, O‘runovning ishonchli harakati unga gol urishda yordam bergan. «Oston mening orqamda ekanligimni ko‘rib, menga qulay imkoniyat yaratdi.
Bu uchun unga minnatdorchilik bildiraman. Ushbu gol o‘zimga bo‘lgan ishonchni yanada oshirdi», — dedi hujumchi.
Biroq uchrashuv so‘ngida olingan qizil kartochka Sergeevning kayfiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. U kelgusi o‘yinni o‘tkazib yuborishi aniq bo‘lgani uchun jamoa bosh murabbiyidan uzr so‘rashini bildirdi: «Qizil kartochka tufayli keyingi o‘yinda jamoaga yordam bera olmasligimdan afsusdaman.
Bosh murabbiy va muxlislarimizdan uzr so‘rayman. “Persepolis” — mening jamoam, biz har bir o‘yinda g‘alaba uchun kurashamiz».
Mazkur g‘alaba «Persepolis» uchun nafaqat turnir jadvalidagi o‘rni, balki ruhiy jihatdan ham katta ahamiyatga ega bo‘ldi. O‘runov va Sergeevning gollari esa o‘zbekistonlik muxlislarga yana bir bor faxr ulashdi.
Endi esa barchaning e’tibori keyingi o‘yinga qaratilgan: jamoa Sergeevsiz qanday o‘ynaydi va O‘runov o‘z formasini saqlab qola oladimi? Bu savollar hozircha ochiq qolmoqda.

Голы Орунова и Сергеева принесли победу «Персеполису»
В 17-м туре Про-лиги Ирана команда «Персеполис» на своем поле обыграла «Сепахон» со счетом 2:1. Об этом сообщает Zamin.uz.
Оба забитых в этом матче гола принадлежали узбекским футболистам. Счет открыл Остон Орунов, а решающий гол, укрепивший победу, забил Игорь Сергеев.
После игры, прошедшей в снежную погоду и напряженной борьбе, Игорь Сергеев поделился своими мыслями о первом голе за «Персеполис», взаимопонимании с партнером по команде Оруновым и красной карточке, полученной в конце встречи. Он отметил, что игра далась нелегко, сказав: «Этот матч был очень тяжелым для нас.
Я рад, что забил свой дебютный гол, но сожалею о красной карточке в последние минуты. Тем не менее, завоеванные 3 очка были очень важны для нашей команды.
Играть в снежных условиях непросто, но мы еще раз доказали, что футболисты «Персеполиса» — настоящие бойцы». Также Сергеев особо отметил помощь Острона Орунова в голевой ситуации.
По его мнению, уверенные действия Орунова помогли ему забить гол. «Остон, видя, что я за ним, создал для меня удобный момент.
Я благодарен ему за это. Этот гол еще больше укрепил мою уверенность», — сказал нападающий.
Однако красная карточка, полученная в конце матча, негативно повлияла на настроение Сергеева. Он сообщил, что извинится перед главным тренером команды, так как точно пропустит следующий матч: «Мне жаль, что из-за красной карточки я не смогу помочь команде в следующей игре.
Прошу прощения у главного тренера и наших болельщиков. «Персеполис» — моя команда, и мы боремся за победу в каждом матче».
Эта победа имела большое значение для «Персеполиса» не только с точки зрения турнирной таблицы, но и с психологической стороны. Голы Орунова и Сергеева вновь вызвали гордость у узбекских болельщиков.
Теперь все внимание приковано к следующему матчу: как команда сыграет без Сергеева и сможет ли Орунов сохранить свою форму? Эти вопросы пока остаются открытыми.