"Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta dam olish kunlari bo‘lib o‘tadigan "Manchester Yunayted"ga qarshi uchrashuv haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ispaniyalik mutaxassisning ta’kidlashicha, "Manchester Yunayted" ba’zi vaziyatlarda juda xavfli jamoaga aylanadi, ayniqsa, qarshi hujumlarda tezlikka o‘tish imkoniyati yuzaga kelganda. Arteta raqibning kuchli tomonlariga alohida e’tibor qaratib, ularning ayrim futbolchilari bo‘sh hududga ega bo‘lganda, katta tezlikda harakatlanib, o‘yin taqdirini o‘zgartira olishini qayd etdi.
U "Manchester Yunayted"ning qarshi hujumlar borasidagi tajribasi va tarixiy uslubiga to‘xtalib, bu jamoada har doim tezkor va samarali hujumchilar o‘ynaganini ta’kidladi. "Ular ko‘p jihatdan juda kuchli.
Tezlikka o‘tish imkoniyati paydo bo‘lganda, ayrim futbolchilari bunday vaziyatdan samarali foydalanadi va bu jamoani o‘ta xavfli qiladi. Buni yaqinda bo‘lib o‘tgan o‘yinlarda ham ko‘rganmiz", dedi Arteta.
Shuningdek, u har qanday jamoaning zaif tomonlari ham mavjudligini eslatib o‘tdi. Murabbiy "Manchester Yunayted"ning kuchli jihatlariga qarshi kurashda asosiy vazifa raqibga bo‘sh joy qoldirmaslik, orqa chiziqdagi xavfli zonalarni yopish va o‘yin nazoratini qo‘ldan boy bermaslik ekanini aytdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu omillar "Arsenal" uchun g‘alabaga erishishda muhim ahamiyat kasb etadi. Eslatib o‘tamiz, "Arsenal" va "Manchester Yunayted" o‘rtasidagi o‘yin 25-yanvar kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu uchrashuv muxlislar orasida katta qiziqish uyg‘otgan, chunki ikki jamoaning o‘yini odatda yuqori sur’atlar va keskin qarshi hujumlar bilan yodda qoladi. Ma’lumot manbasi: zamin.uz.
Muhammad Saloh «Trabzonspor»ga o'tgani uchun keskin tanqidga uchradi
Futbol olami misrlik yulduz Muhammad Salohning faoliyatidagi kutilmagan o'zgarishni qizg'in muhokama qilmoqda. Tajribali hujumchining Turkiyaning Trabzonspor klubiga

Arteta: "Манчестер Юнайтед" очень опасен в контратаках
Главный тренер команды "Арсенал" Микель Артета поделился своими мыслями о предстоящем в выходные матче против "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам испанского специалиста, "Манчестер Юнайтед" в некоторых ситуациях становится очень опасной командой, особенно когда появляется возможность быстро перейти в контратаку. Артета обратил особое внимание на сильные стороны соперника, отметив, что некоторые их игроки обладают свободным пространством и могут быстро двигаться, меняя ход игры.
Он остановился на опыте и историческом стиле "Манчестер Юнайтед" в контратаках, подчеркнув, что в этой команде всегда играли быстрые и эффективные нападающие. "Они во многом очень сильны.
Когда появляется возможность быстро перейти в атаку, некоторые игроки эффективно используют такую ситуацию, что делает эту команду чрезвычайно опасной. Мы видели это и в недавних матчах", — сказал Артета.
Кроме того, он напомнил, что у любой команды есть слабые стороны. Тренер отметил, что главная задача в борьбе с сильными сторонами "Манчестер Юнайтед" — не оставлять сопернику свободных зон, закрывать опасные участки в обороне и не терять контроль над игрой.
По его словам, эти факторы имеют важное значение для достижения победы "Арсеналом". Напомним, матч между "Арсеналом" и "Манчестер Юнайтед" состоится 25 января.
Эта встреча вызвала большой интерес среди болельщиков, так как игра обеих команд обычно запоминается высоким темпом и напряжёнными контратаками. Источник информации: zamin.uz.