Vetnam Osiyo kubogida bronza medalini qo‘lga kiritdi
Saudiya Arabistoni mezbonligida o‘tayotgan 23 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo kubogida 3-o‘rin uchun bahs qiziqarli va keskin kechdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Vetnam va Janubiy Koreya jamoalari bronza medali uchun maydonda oxirigacha kurash olib bordi. Uchrashuv davomida har ikki jamoa g‘alaba uchun bor kuchini ishga soldi.
O‘yinning asosiy vaqti 2:2 hisobida yakunlandi. Gollar ketma-ketligi esa tomoshabinlarni hayajonda ushlab turdi.
Uchrashuvning 30-daqiqasida Vetnam hisobni ochdi. Biroq ikkinchi bo‘limda o‘yinda keskinlik kuchaydi.
Janubiy Koreya 69 va 90+7-daqiqalarda gol urib, hisobni tenglashtirdi. Vetnam esa 71-daqiqada yana oldinga chiqib, uchrashuvni penaltilar seriyasiga olib chiqishga muvaffaq bo‘ldi.
Penaltilar seriyasida haqiqiy asabiy kurash kuzatildi. Bu seriyada Vetnam 7:6 hisobida g‘alaba qozonib, bronza medalini qo‘lga kiritdi.
Har bir zarba o‘yin taqdirini hal qilishga yaqin edi, ammo Vetnam jamoasi o‘z ustunligini isbotladi. Osiyo kubogining final uchrashuvi 24-yanvar kuni o‘tkaziladi.
Unda Yaponiya va Xitoy jamoalari bosh sovrin uchun maydonga tushadi. Bu uchrashuv futbol ishqibozlari uchun kutilgan va hayajonli voqealardan biri bo‘lishi kutilmoqda.

Вьетнам завоевал бронзовую медаль на Кубке Азии
На проходящем в Саудовской Аравии Кубке Азии среди футболистов до 23 лет матч за 3-е место прошёл интересно и напряжённо. Об этом сообщает Zamin.uz.
Команды Вьетнама и Южной Кореи боролись за бронзовую медаль до самого конца. В ходе встречи обе команды выкладывались на полную ради победы.
Основное время игры закончилось со счётом 2:2. Последовательность голов держала зрителей в напряжении.
На 30-й минуте Вьетнам открыл счёт. Однако во втором тайме игра стала более напряжённой.
Южная Корея забила голы на 69-й и 90+7-й минутах, сравняв счёт. Вьетнам же на 71-й минуте вновь вышел вперёд и сумел довести матч до серии пенальти.
В серии пенальти наблюдалась настоящая нервная борьба. Вьетнам выиграл со счётом 7:6 и завоевал бронзовую медаль.
Каждый удар был близок к решению судьбы матча, но команда Вьетнама доказала своё превосходство. Финальный матч Кубка Азии состоится 24 января.
В нём встретятся команды Японии и Китая, которые поборются за главный приз. Эта встреча ожидается как одно из самых захватывающих событий для футбольных болельщиков.