Jerrard niderlandiyalik mutaxassisni raqib jamoalarning himoyaviy o‘yini haqida shikoyat qilishni kamaytirishga chaqirgandi. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Arne Slot Sky Sports telekanaliga bergan intervyusida Jerrardning aytgan gaplarini to‘liq eshitmaganini, lekin u doimo “Liverpul”ga hurmat va mehr bilan qarashini ta’kidladi. Shuningdek, murabbiy himoyaviy o‘yin — ya’ni past blok haqida ko‘p gapirayotganini tan oldi.
Unga ko‘ra, jamoasi ko‘p hollarda raqiblarning shunday himoya uslubiga qarshi o‘ynashga majbur bo‘lmoqda. Slot o‘z so‘zida Jerrardning futbolchilik davrida past blokni yorib o‘tishda mahoratli bo‘lganini eslatib o‘tdi.
U bu mavzuda boshqa iboralarni ishlatishi yoki umuman izoh bermasligi ham mumkinligini qo‘shimcha qildi. “Baribir barchasi bu haqida xabardor”, — dedi murabbiy.

Арне Слот ответил на критику Стивена Джеррарда
Главный тренер «Ливерпуля» Арне Слот ответил на критику бывшего игрока и легенды клуба Стивена Джеррарда. Об этом сообщает Zamin.uz.
Джеррард призвал нидерландского специалиста меньше жаловаться на оборонительную игру соперников. Об этом сообщает euro-football.ru.
В интервью телеканалу Sky Sports Арне Слот отметил, что не слышал полностью слов Джеррарда, но всегда относится к «Ливерпулю» с уважением и любовью. Также тренер признал, что часто говорит об оборонительной игре — то есть о низком блоке.
По его словам, его команда во многих случаях вынуждена играть против такого стиля защиты соперников. Слот напомнил, что в период своей игровой карьеры Джеррард был искусен в прорыве низкого блока.
Он добавил, что мог бы использовать другие выражения по этой теме или вообще не комментировать её. «В любом случае все об этом знают», — сказал тренер.