Luis Enrike Hakimi va Mbaye haqida gapirdi
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike jamoa futbolchilari Ibraima Mbaye va Ashraf Hakimi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Har ikki futbolchi yaqinda o‘tkazilgan Afrika Millatlar Kubogida ishtirok etdi.
Ashraf Hakimi uzoq davom etgan jarohatdan keyin o‘z formasini tiklab, musobaqada finalga qadar yetib bordi va kumush medalni qo‘lga kiritdi. Ibraima Mbaye esa Senegal terma jamoasi bilan Afrika chempioni bo‘ldi.
Luis Enrike Hakimi jamoaga qaytganini va uning jismoniy holati yomon emasligini ta’kidladi. U mashg‘ulotlar oldidan Hakimi bilan suhbatlashib, o‘zini qanday his qilayotgani haqida bilmoqchi ekanini aytdi.
Murabbiy futbolchining mashg‘ulotdagi harakatlarini diqqat bilan kuzatib, uning asosiy tarkibda bo‘lishi haqida qaror qabul qilmoqchi. Shuningdek, murabbiy terma jamoalardan qaytayotgan futbolchilar uchun bu jarayon ijobiy ekanini qayd etdi.
U Ibraima Mbaye uchun alohida xursandligini bildirib, yosh vingerning Afrika kubogidagi tajribasi va PSJ safidagi o‘yinlari natijasida yanada pishib borayotganini ta’kidladi. Luis Enrike bu jarayon Mbaye uchun muhim qadam ekanligini va u o‘z darajasini tasdiqlayotganini qo‘shimcha qildi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 27 yoshli Ashraf Hakimi musobaqada 5 o‘yinda maydonga tushib, 1 assistni amalga oshirgan. 17 yoshli Ibraima Mbaye esa 6 o‘yinda qatnashib, 1 gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Луис Энрике рассказал о Хакими и Мбайе
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о футболистах команды Ибраиме Мбае и Ашрафе Хакими. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Оба футболиста недавно участвовали в Кубке африканских наций.
Ашраф Хакими после длительной травмы восстановил свою форму, дошёл с командой до финала турнира и завоевал серебряную медаль. Ибраима Мбае же стал чемпионом Африки в составе сборной Сенегала.
Луис Энрике отметил возвращение Хакими в команду и подчеркнул, что его физическое состояние не плохое. Он рассказал, что перед тренировками разговаривает с Хакими, чтобы узнать, как тот себя чувствует.
Тренер внимательно следит за действиями футболиста на тренировках и собирается принять решение о его включении в основной состав. Также тренер отметил, что этот процесс положителен для игроков, возвращающихся из сборных.
Он выразил особую радость за Ибраиму Мбае, подчеркнув, что опыт молодого вингера на Кубке Африки и выступления за ПСЖ способствуют его дальнейшему развитию. Луис Энрике добавил, что этот этап является важным шагом для Мбае и подтверждением его уровня.
По данным, 27-летний Ашраф Хакими сыграл в турнире 5 матчей и сделал 1 результативную передачу. 17-летний Ибраима Мбае принял участие в 6 играх и сумел забить 1 гол.