Ugarov: Kyurosao va Kabo-Verde Rossiyaga qarshi o‘ynashi kerak edi
"Zenit" jamoasining sobiq futbolchisi Denis Ugarov 2026 yilgi jahon chempionatining final bosqichiga Kyurosao va Kabo-Verde terma jamoalari chiqib qolganiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U o‘z fikrlarini "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida bayon qilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Ugarovning ta’kidlashicha, mazkur jamoalar mundialning final bosqichiga yo‘l olishidan oldin Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘ynab ko‘rishlari kerak edi. Uning fikricha, bunday o‘yinlar ushbu jamoalarning haqiqiy darajasini baholashga yordam berardi.
U Rossiya terma jamoasini bu borada asosiy raqib sifatida ko‘rsatdi. Kyurosao terma jamoasi bosh murabbiy Dik Advokat boshchiligida E guruhida Germaniya, Ekvador va Kot-d’Ivuar jamoalari bilan bellashadi.
Kabo-Verde esa H guruhida Ispaniya, Urugvay va Saudiya Arabistoni bilan to‘qnash keladi. 2026 yilgi jahon chempionati AQSh, Meksika va Kanada maydonlarida bo‘lib o‘tadi.

Ugarov: Кюрасао и Кабо-Верде должны были играть против России
Бывший футболист команды "Зенит" Денис Угаров высказал свое мнение по поводу выхода сборных Кюрасао и Кабо-Верде в финальную стадию чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он изложил свои мысли в интервью изданию "Евро-Футбол.Ru". Об этом сообщает euro-football.ru.
По словам Угарова, эти команды перед выходом в финальную стадию мундиаля должны были сыграть против сборной России. По его мнению, такие игры помогли бы оценить настоящий уровень этих команд.
Он назвал сборную России главным соперником в этом вопросе. Сборная Кюрасао под руководством главного тренера Дика Адвоката будет соревноваться в группе E с командами Германии, Эквадора и Кот-д’Ивуара.
Кабо-Верде же встретится в группе H с Испанией, Уругваем и Саудовской Аравией. Чемпионат мира 2026 года пройдет на полях США, Мексики и Канады.