Saloh "Bornmut"ga qarshi o‘yinga tayyor
"Liverpul" futbol jamoasi bosh murabbiyi Arne Slot hujumchi Mohamed Salohning jismoniy holati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Saloh Afrika Kubogidan qaytgach, Chempionlar ligasi doirasidagi "Marsel"ga qarshi o‘yinda to‘liq 90 daqiqa maydonda harakat qildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy juma kuni o‘tkazilgan matbuot anjumanida Salohning mashg‘ulotlardan keyingi tiklanish jarayoni reja asosida ketayotganini ma’lum qildi. U shunday dedi: "Saloh 90 daqiqa o‘ynadi.
Kecha tiklanish mashg‘ulotini o‘tkazdik va bugun ham jismoniy tayyorgarlikni davom ettirdik. Men uni yaxshi bilaman, u ertaga maydonga tushishga tayyor bo‘ladi.
Ammo tarkib bo‘yicha yakuniy qarorni so‘nggi mashg‘ulotdan keyin qabul qilaman." Angliya Premyer-ligasi doirasidagi "Bornmut" va "Liverpul" o‘yini 24-yanvar kuni Toshkent vaqti bilan soat 22:30 da boshlanadi. Ushbu uchrashuvda "Liverpul"ning asosiy hujumchisi sifatida Salohning ishtiroki muhim ahamiyat kasb etishi kutilmoqda.

Салах готов к игре против "Борнмута"
Главный тренер футбольного клуба "Ливерпуль" Арне Слот высказался о физическом состоянии нападающего Мохамеда Салаха. Об этом сообщает Zamin.uz.
После возвращения с Кубка Африки Салах провёл полный матч в 90 минут против "Марселя" в рамках Лиги чемпионов. Об этом сообщает euro-football.ru.
Тренер на пресс-конференции в пятницу сообщил, что процесс восстановления Салаха после тренировок идёт по плану. Он сказал: "Салах сыграл 90 минут.
Вчера мы провели восстановительную тренировку, и сегодня продолжили физическую подготовку. Я хорошо его знаю, он будет готов выйти на поле завтра.
Однако окончательное решение по составу приму после последней тренировки."
Матч Английской Премьер-лиги между "Борнмутом" и "Ливерпулем" начнётся 24 января в 22:30 по ташкентскому времени. В этой встрече ожидается важное участие Салаха в качестве основного нападающего "Ливерпуля".