Ugarov: Kyurosao va Kabo-Verde Rossiyaga qarshi o‘ynashi kerak edi
"Zenit" jamoasining sobiq futbolchisi Denis Ugarov 2026 yilgi Jahon chempionati final bosqichiga Kyurosao va Kabo-Verde terma jamoalari chiqqani yuzasidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U intervyusini "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan bo‘lib, bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ugarovning so‘zlariga ko‘ra, mazkur jamoalar mundialning final bosqichiga chiqishdan oldin Rossiya terma jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi "kerak" edi.
U bu orqali Kyurosao va Kabo-Verde jamoalarining haqiqiy darajasi aniqlangan bo‘lishini ta’kidladi. Ugarovning fikricha, bunday baholashni faqatgina Rossiya terma jamoasi amalga oshira oladi.
Ma’lum bo‘lishicha, Dik Advokat boshqaruvidagi Kyurosao jamoasi 2026 yilgi Jahon chempionatida E guruhida Germaniya, Ekvador va Kot-d’Ivuar jamoalariga qarshi o‘ynaydi. Kabo-Verde esa H guruhida Ispaniya, Urugvay va Saudiya Arabistoni bilan bahs olib boradi.
2026 yilgi Jahon chempionati AQSh, Meksika va Kanada davlatlari mezbonligida o‘tkaziladi. Bu musobaqa futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda.

Угаров: Кюрасао и Кабо-Верде должны были играть против России
Бывший футболист команды «Зенит» Денис Угаров высказал своё мнение по поводу выхода сборных Кюрасао и Кабо-Верде в финальную стадию чемпионата мира 2026 года. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он дал интервью изданию «Евро-Футбол.Ru», о чём сообщает euro-football.ru. По словам Угарова, эти команды перед выходом на финальную стадию мундиаля «должны были» сыграть против сборной России.
Он подчеркнул, что таким образом можно было бы определить настоящий уровень команд Кюрасао и Кабо-Верде. По мнению Угарова, такую оценку может дать только сборная России.
Известно, что команда Кюрасао под руководством Дика Адвоката на чемпионате мира 2026 года сыграет в группе E против Германии, Эквадора и Кот-д’Ивуара. Кабо-Верде же выступит в группе H, где встретится с Испанией, Уругваем и Саудовской Аравией.
Чемпионат мира 2026 года пройдёт в США, Мексике и Канаде. Ожидается, что этот турнир вызовет большой интерес у футбольных болельщиков.