Haftaning dam olish kunlari Yevropaning eng nufuzli besh futbol ligasida navbatdagi tur uchrashuvlari bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Futbol ishqibozlari uchun bu kunlar haqiqiy bayramga aylanadi. Chempionlik poygasi, muhim derbilar, safardagi qiyinchiliklar va intriga bilan to‘la o‘yinlar bir paytda maydonlarda o‘tkaziladi.
Angliya Premer-ligasida chempionlik uchun kurashayotgan "Manchester Siti" o‘z maydonida "Vulverxempton" jamoasini qabul qiladi. Bu o‘yin "shaharliklar" uchun ochkolarni boy bermaslik nuqtayi nazaridan muhim sanaladi.
Ispaniyaning La Liga chempionatida esa diqqat markazida "Real Madrid"ning safardagi bahsi bo‘ladi. “Qirollik klubi” "Vilyarreal" maydonida oson bo‘lmagan uchrashuvga tayyorlanmoqda.

Выходные превращаются в футбольное шоу
В выходные дни недели пройдут очередные туры в пяти самых престижных футбольных лигах Европы. Об этом сообщает Zamin.uz.
Для футбольных болельщиков эти дни станут настоящим праздником. Гонки за чемпионство, важные дерби, сложности в гостях и интриги — все это одновременно будет происходить на полях.
В Английской Премьер-лиге «Манчестер Сити», борющийся за чемпионство, примет у себя дома «Вулверхэмптон». Эта игра важна для «горожан» с точки зрения сохранения очков.
В чемпионате Испании Ла Лига внимание приковано к выездному матчу «Реала Мадрид». «Королевский клуб» готовится к непростому поединку на поле «Вильярреала».