Shomurodov va Fayzullayev "Kayserispor"ga qarshi maydonda
Ushbu uchrashuv o‘zbek futbol ishqibozlari uchun ham qiziqarli, chunki “Bashakshehir” safida o‘zbek futbolchilari Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayev harakat qiladi. Jamoaning bosh murabbiyi Nuri Shahin bu o‘yinda hujumkor tarkibni tanlagan.
Darvozani Muhammed qo‘riqlasa, himoya chizig‘ida Duarte, Opoku va Operi kabi tajribali futbolchilar o‘ynaydi. Jamoaning markazida sardor O‘mer Ali yetakchilik qiladi.
Hujum chizig‘ida Eldor Shomurodov va Abbosbek Fayzullayev asosiy o‘rin tutadi. Fayzullayev yarim himoyada hujumlarni tezlashtirishi kutilsa, Shomurodov asosiy to‘purar sifatida raqib himoyasiga bosim o‘tkazadi.
Shuningdek, Xarit va Selke kabi futbolchilar ham jamoaning hujumda kuchini oshiradi. “Bashakshehir”ning zaxira o‘rindig‘ida ham o‘yin taqdirini o‘zgartirishga qodir futbolchilar borligi jamoaga qo‘shimcha ustunlik beradi.
Uchrashuvning natijasi futbolchilarning hozirgi formasi, tezligi va murabbiy tanlagan taktikaga bog‘liq bo‘ladi. Ma’lumot uchun, “Kayserispor” va “Bashakshehir” o‘yini Toshkent vaqti bilan soat 16:30 da boshlanadi.

Шомуродов и Файзуллаев на поле против "Кайсериспора"
Продолжаются матчи 19-го тура Суперлиги Турции, и в следующем поединке клуб «Башакшехир» из Стамбула сыграет в гостях против команды «Кайсериспор». Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот матч интересен и для узбекских футбольных болельщиков, так как в составе «Башакшехира» выступают узбекские футболисты Элдор Шомуродов и Аббосбек Файзуллаев. Главный тренер команды Нури Шахин выбрал атакующий состав на эту игру.
В воротах будет стоять Мухаммед, а в линии защиты сыграют опытные футболисты, такие как Дуарте, Опоку и Опери. В центре команды лидер — капитан Омер Али.
В атакующей линии основное место займут Элдор Шомуродов и Аббосбек Файзуллаев. Ожидается, что Файзуллаев в полузащите ускорит атаки, а Шомуродов, будучи основным бомбардиром, будет оказывать давление на защиту соперника.
Кроме того, такие игроки, как Харит и Сельке, также усилят атакующую мощь команды. Запасные игроки «Башакшехира» способны изменить ход игры, что дает команде дополнительное преимущество.
Результат встречи будет зависеть от текущей формы футболистов, их скорости и тактики, выбранной тренером. Для справки, матч «Кайсериспор» — «Башакшехир» начнется по ташкентскому времени в 16:30.
Узбекские футбольные болельщики ожидают активной игры и результативных действий от наших соотечественников в этом поединке.