Spalletti va Konte matbuot anjumanlarini bekor qildi
“Yuventus” bosh murabbiyi Luchano Spalletti va “Napoli” ustozi Antoni Konte Italiya A Seriyasining 22-tur doirasidagi o‘zaro uchrashuv oldidan rejalashtirilgan matbuot anjumanlarini bekor qilishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ma’lum bo‘lishicha, Spalletti matbuot anjumanini o‘tkazmaslik bo‘yicha qarorini tadbir boshlanishiga ikki soat qolganida e’lon qilgan.
Antoni Kontening bu qaroriga esa uning jamoasi Yevropa Chempionlar ligasida “Kopengagen” bilan 1:1 hisobidagi durang natija qayd etgani sabab bo‘lgani aytilmoqda. Ta’kidlash joizki, bu ikki murabbiy tomonidan matbuot vakillari bilan o‘yin oldidan suhbatlashmaslik holati birinchi marta kuzatilayotgani yo‘q.
Ularning bunday qarorlari avval ham bir necha bor qayd etilgan. “Yuventus” va “Napoli” uchrashuvi 25-yanvar kuni Turin shahrida bo‘lib o‘tadi.
Mazkur bahs Toshkent vaqti bilan soat 22:00 da boshlanishi rejalashtirilgan. Ayni damda turnir jadvalida “Yuventus” 39 ochko bilan 5-o‘rinda, “Napoli” esa 43 ochko bilan 3-o‘rinda joylashgan.

Спаллетти и Конте отменили пресс-конференции
Главный тренер «Ювентуса» Лучано Спаллетти и наставник «Наполи» Антони Конте отменили запланированные пресс-конференции перед матчем 22-го тура Серии А Италии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Известно, что Спаллетти объявил о решении не проводить пресс-конференцию за два часа до начала мероприятия.
Причиной решения Антони Конте стало то, что его команда сыграла вничью 1:1 с «Копенгагеном» в Лиге чемпионов УЕФА. Следует отметить, что это не первый случай, когда оба тренера отказываются общаться с прессой перед матчем.
Подобные решения ими принимались и ранее. Матч «Ювентус» — «Наполи» состоится 25 января в Турине.
Начало встречи запланировано на 22:00 по ташкентскому времени. В данный момент в турнирной таблице «Ювентус» занимает 5-е место с 39 очками, а «Наполи» — 3-е место с 43 очками.