Balogun: Monako faqat g‘alaba uchun maydonga tushadi
Monako hujumchisi Folarin Balogun Fransiya chempionati, ya’ni Liga 1ning 19-turida Gavr jamoasiga qarshi bo‘ladigan o‘yin oldidan jamoa kayfiyati va kutilayotgan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Hujumchining so‘zlariga ko‘ra, Monako jamoasi raqibni hurmat qiladi, ammo safarda faqat g‘alaba va uch ochko olishni maqsad qilgan.
U kelgusi uchrashuv oson bo‘lmasligini, raqib jismonan kuchli ekanini ta’kidladi. Balogun shuningdek, jamoa yaqinda Madridning Real klubiga yirik hisobda mag‘lub bo‘lgani haqida gapirib, o‘tgan o‘yinni eslab o‘tirish foyda bermasligini, oldinga intilish kerakligini aytgan.
Ma’lumki, Monako jamoasi hafta o‘rtasida Chempionlar ligasi doirasida Real Madridga qarshi o‘yinda 1:6 hisobida mag‘lub bo‘lgandi. Ayni paytda, chempionat jadvalida Monako 18 turdan keyin 23 ochko bilan 9-o‘rinda bormoqda.
Gavr esa quyi o‘rinlarda joylashgan. Uchrashuv 24-yanvar kuni Gavr maydonida o‘tkaziladi va Toshkent vaqti bilan soat 23:00 da boshlanadi.

Balogun: Монако выходит на поле только за победой
Нападающий Монако Фоларин Балогуни высказался о настроении команды и предстоящем матче 19-го тура чемпионата Франции, Лиги 1, против команды Гавр. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам нападающего, команда Монако уважает соперника, но на выезде ставит цель только победу и три очка.
Он отметил, что предстоящий матч не будет легким, соперник физически силен. Балогуни также рассказал о недавнем крупном поражении команды от мадридского Реала, подчеркнув, что нет смысла зацикливаться на прошлом матче, нужно двигаться вперед.
Известно, что команда Монако в середине недели в рамках Лиги чемпионов проиграла Реалу со счетом 1:6. В настоящее время Монако занимает 9-е место в турнирной таблице чемпионата после 18 туров, набрав 23 очка.
Гавр же располагается в нижней части таблицы. Матч состоится 24 января на поле Гавра и начнется в 23:00 по ташкентскому времени.