Jikiya «Antalyaspor» tarkibida qolishi kutilmoqda
«Antalyaspor» futbolchisi Georgiy Jikiya haqida tarqalgan ma’lumotlarga uning vakili Vladimir Kuzmichyov izoh berdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar qilmoqda. Agentning so‘zlariga ko‘ra, Jikiyaning sog‘lig‘i yaxshi va u klub murabbiylarining ishonchini qozongan.
Futbolchining so‘nggi o‘yinlarda maydonga tushmagani kichik jarohat bilan bog‘liq bo‘lib, hozirda u butkul tiklangan. Kuzmichyovning fikricha, himoyachi yaqinlashayotgan o‘yinda asosiy tarkibda maydonga tushishi mumkin.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida «Antalyaspor» Jikiyani tarkibdan chiqarishni rejalashtirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. Shunga qaramay, futbolchi joriy mavsumda Turkiya Superligasida 12 ta o‘yinda qatnashib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirda uning klub bilan shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Mazkur holat klub va futbolchi o‘rtasidagi kelajakdagi hamkorlik qanday davom etishini yaqin vaqt ichida aniqlashtiradi.

Джикия ожидается остаться в составе «Антальяспора»
Представитель футболиста «Антальяспора» Георгия Джикии Владимир Кузьмичёв прокомментировал распространявшиеся сведения о его клиенте. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. По словам агента, здоровье Джикии хорошее, и он завоевал доверие тренерского штаба клуба.
Отсутствие футболиста на последних матчах связано с небольшой травмой, которая уже полностью зажила. По мнению Кузьмичёва, защитник может выйти в основном составе в ближайшей игре.
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что «Антальяспор» планирует исключить Джикию из состава. Тем не менее, футболист в текущем сезоне принял участие в 12 матчах Турецкой Суперлиги и сумел забить 2 гола.
В настоящее время его контракт с клубом действует до середины 2027 года. Эта ситуация вскоре прояснит, как будет развиваться дальнейшее сотрудничество между клубом и футболистом.