Karpin: Golovinga maslahatlarim faqat hazil edi
Bu haqida euro-football.ru xabar tarqatgan. Ma’lumki, 20-yanvar kuni «Monako» Yevropa Chempionlar ligasi doirasida Madridda «Real» bilan uchrashib, 1:6 hisobida mag‘lubiyatga uchragan edi.
Ushbu o‘yindan oldin Karpin rossiyalik futbolchi bilan tushgan suratini ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilib, unga bir nechta maslahat berganini ma’lum qilgan edi. Valeriy Karpin bu holatga izoh berar ekan, shunday dedi: «Golovinning o‘yinini stadiondan kuzatdim, lekin afsuski, natija muvaffaqiyatsiz bo‘ldi.
Unga aytgan “maslahatlarim” esa hazil va kinoyadan iborat edi. Men unga jiddiy maslahat bera olmayman, buning uchun o‘z murabbiyi bor».
Eslatib o‘tamiz, Aleksandr Golovin joriy mavsum Fransiya chempionatining 13 ta o‘yinida maydonga tushib, 2 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Uning natijalari hozircha barqaror emas, ammo u jamoasining muhim futbolchilaridan biri hisoblanadi.

Карпин: Мои советы Головину были только шуткой
Главный тренер сборной России Валерий Карпин прокомментировал свои заявления о том, что он дал советы полузащитнику «Монако» Александру Головину перед матчем с «Реалом». Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. Известно, что 20 января «Монако» в рамках Лиги чемпионов УЕФА встретился в Мадриде с «Реалом» и проиграл со счётом 1:6.
Перед этой игрой Карпин опубликовал в социальных сетях фотографию с российским футболистом и сообщил, что дал ему несколько советов. Комментируя эту ситуацию, Валерий Карпин сказал: «Я смотрел игру Головина со стадиона, но, к сожалению, результат был неудачным.
Мои «советы» ему были лишь шуткой и иронией. Я не могу давать ему серьёзные советы, для этого у него есть свой тренер».
Напомним, что Александр Головин в текущем сезоне сыграл 13 матчей в чемпионате Франции, забил 2 гола и сделал 1 результативную передачу. Его результаты пока нестабильны, но он считается одним из важных игроков своей команды.