Avvalroq AQShda o‘tkaziladigan jahon chempionati ayrim Yevropa davlatlari tomonidan boykot qilinishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Xususan, Germaniyada ham bu masala muhokama qilinmoqda. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Fransiya sport vaziri Marina Ferrari bu borada o‘z fikrini bildirdi. U hozircha jahon chempionatini boykot qilish bo‘yicha hech qanday qaror yoki istak yo‘qligini ta’kidladi.
Shu bilan birga, vaziyatni diqqat bilan kuzatib borishlarini va hech narsani oldindan inkor etmasliklarini qo‘shimcha qildi. Ma’lumot uchun, jahon chempionati 11-iyun kuni boshlanishi rejalashtirilgan.
Turnir bir vaqtning o‘zida uch mamlakat — AQSh, Meksika va Kanadada o‘tkaziladi. Fransiya terma jamoasi esa amaldagi jahon vitse-chempioni maqomiga ega.

Франция не планирует бойкотировать чемпионат мира
Ранее появились сообщения о том, что чемпионат мира, который пройдет в США, может быть бойкотирован некоторыми европейскими странами. Об этом сообщает Zamin.uz.
В частности, этот вопрос обсуждается и в Германии. Данную информацию опубликовал сайт euro-football.ru.
Министр спорта Франции Марина Феррари высказалась по этому поводу. Она подчеркнула, что на данный момент нет никаких решений или желаний бойкотировать чемпионат мира.
При этом она добавила, что внимательно следят за ситуацией и не исключают ничего заранее. Для справки, чемпионат мира планируется начать 11 июня.
Турнир пройдет одновременно в трех странах — США, Мексике и Канаде. Сборная Франции является действующим вице-чемпионом мира.