Roberto De Dzerbi, "Marsel" futbol klubi bosh murabbiyi, so‘nggi vaqtlarda ommaviy axborot vositalarida unga nisbatan bildirilayotgan tanqidlarga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
24-yanvar kuni uning jamoasi "Lans" klubini 3:1 hisobida mag‘lubiyatga uchratib, raqibning 10 o‘yindan iborat mag‘lubiyatsiz seriyasiga chek qo‘ydi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
De Dzerbi o‘z intervyusida "Marsel" shahriga mehri balandligini ta’kidladi va bu joyning o‘ziga xosligini alohida qayd etdi. U tanqidga ochiq ekanini bildirgan bo‘lsa-da, ayrim hollarda unga millati va pasporti asosida baho berilayotganidan norozi ekanligini aytdi.
Uning fikricha, agar u fransuz fuqarosi bo‘lganida, unga nisbatan munosabat boshqacha bo‘lishi mumkin edi. Shuningdek, murabbiy ayrim odamlarning o‘zini "asosiy" deb hisoblashiga ishora qilib, u faqat bitta rahbarga bo‘ysunishini va hech kimni o‘zining "xo‘jayini" deb hisoblamasligini ta’kidladi.
De Dzerbi jurnalistlarning xohlaganini yozish huquqiga ega ekanini tan olib, shunga yarasha, u ham xohlagan fikrini aytishi tabiiy ekanini bildirdi. U yana "Marsel" jamoasining bu mavsumda ko‘plab gollar urayotganini eslatib, bunday natijalar yaxshi o‘yin ko‘rsatkichidan dalolat ekanini qo‘shimcha qildi.
Mazkur g‘alaba "Lans"ning turnir jadvalida peshqadamlik imkoniyatini boy berishiga sabab bo‘ldi. Hozirgi kunda birinchi o‘rinda 45 ochko bilan "PSJ", ikkinchi pog‘onada 43 ochko bilan "Lans", uchinchi o‘rinda esa 38 ochko jamg‘argan "Marsel" joylashgan.

De Dzerbi: Критика не должна основываться на национальности
Роберто Де Дзерби, главный тренер футбольного клуба "Марсель", высказался по поводу критики, которая в последнее время звучит в его адрес в средствах массовой информации. Об этом сообщает Zamin.uz.
24 января его команда одержала победу над клубом "Ланс" со счётом 3:1, прервав беспроигрышную серию соперника из 10 матчей. Об этом сообщает euro-football.ru.
В интервью Де Дзерби подчеркнул свою привязанность к городу Марсель и отметил особенность этого места. Хотя он заявил, что открыт для критики, в некоторых случаях ему не нравится, что его оценивают на основе национальности и паспорта.
По его мнению, если бы он был гражданином Франции, отношение к нему могло бы быть другим. Также тренер указал на то, что некоторые люди считают себя "главными", в то время как он подчиняется только одному руководителю и никого не считает своим "хозяином".
Де Дзерби признал, что журналисты имеют право писать то, что хотят, и, соответственно, он тоже имеет право высказывать своё мнение. Он также напомнил, что команда "Марсель" в этом сезоне забивает много голов, что является признаком хорошей игры.
Эта победа стала причиной того, что "Ланс" упустил возможность возглавить турнирную таблицу. В настоящее время на первом месте с 45 очками находится "ПСЖ", на втором — "Ланс" с 43 очками, а на третьем — "Марсель" с 38 очками.