Maykl Karikning dadil qarorlari jamoaga g‘alaba keltirdi
“Liverpul” klubining sobiq himoyachisi Jeymi Karrager “Manchester Yunayted” jamoasining vaqtinchalik bosh murabbiyi Maykl Karikning faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Maykl Karik jamoani boshqarishni vaqtinchalik qabul qilib olgan dastlabki ikki o‘yinda muvaffaqiyat qozondi.
“Manchester Yunayted” avval “Manchester Siti”ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi, keyin esa “Arsenal” ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Ushbu natijalar jamoa uchun muhim bo‘ldi.
Sky Sports eksperti Jeymi Karrager ayniqsa “Arsenal” ustidan qozonilgan g‘alabani alohida ta’kidladi va bu yutuqni Karikning dadil qarorlari bilan bog‘ladi. Unga ko‘ra, avvalgi bosh murabbiy Ruben Amorimda shunday jasorat yetishmagan.
Ruben Amorim 5-yanvar kuni iste’foga chiqarilgan edi. Oradan ko‘p o‘tmay, klub Maykl Karikni vaqtinchalik bosh murabbiy etib tayinlaganini rasman e’lon qildi.
Angliyalik mutaxassis bilan mavsum oxirigacha mo‘ljallangan shartnoma imzolangan. Karikning dastlabki yutuqlari uning murabbiylik faoliyati uchun ijobiy baho olishiga sabab bo‘ldi.

Смелые решения Майкла Каррика принесли команде победу
Бывший защитник клуба «Ливерпуль» Джейми Каррагер высказал своё мнение о деятельности временного главного тренера «Манчестер Юнайтед» Майкла Каррика. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Майкл Каррик добился успеха в первых двух матчах, приняв временное руководство командой.
«Манчестер Юнайтед» сначала обыграл «Манчестер Сити» со счётом 2:0, а затем победил «Арсенал» со счётом 3:2. Эти результаты были важны для команды.
Эксперт Sky Sports Джейми Каррагер особенно отметил победу над «Арсеналом» и связал этот успех с смелыми решениями Каррика. По его мнению, у предыдущего главного тренера Рубена Аморима не хватало такой смелости.
Рубен Аморим был уволен 5 января. Вскоре после этого клуб официально объявил о назначении Майкла Каррика временным главным тренером.
С англичанином был подписан контракт до конца сезона. Первые успехи Каррика стали причиной положительной оценки его тренерской деятельности.