Arbeloa: "Benfika"ga qarshi g‘alaba – asosiy maqsadimiz
Madridning "Real" jamoasi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloa Chempionlar ligasida "Benfika" jamoasiga qarshi o‘tkaziladigan uchrashuv oldidan o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur uchrashuv Lissabonda, umumiy bosqichning so‘nggi turi doirasida, 28-yanvar kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
"Benfika" jamoasini bugungi kunda taniqli murabbiy Joze Mourinyu boshqarmoqda. U yaqinda "Real" jamoasiga qaytishi mumkinligi haqida mish-mishlar ham tarqalgan edi.
Alvaro Arbeloa o‘z intervyusida shunday dedi: "Bizning asosiy maqsadimiz – Chempionlar ligasining kuchli sakkiztalik bosqichiga chiqish. "Benfika" stadioni madridchilar uchun har doim alohida ahamiyatga ega bo‘lib kelgan".
Eslatib o‘tamiz, 2014-yil may oyida "Real" jamoasi Portugaliyaning poytaxti Lissabondagi "Eshhtadiu da Lush" stadionida "Atletiko"ni 4:1 hisobida mag‘lub etib, Chempionlar ligasi kubogini o‘ninchi marta qo‘lga kiritgan edi. O‘sha uchrashuvda Arbeloa jamoa tarkibida bo‘lsa-da, maydonga tushmagan, balki zaxirada qolgan edi.

Арбелоа: Победа над "Бенфикой" – наша главная цель
Главный тренер мадридского «Реала» Альваро Арбелоа поделился своими мыслями перед матчем Лиги чемпионов против «Бенфики». Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот матч состоится 28 января в Лиссабоне в рамках последнего тура группового этапа. Об этом сообщает euro-football.ru.
В настоящее время командой «Бенфика» руководит известный тренер Жозе Моуринью. Недавно ходили слухи о возможном возвращении Моуринью в «Реал».
В своем интервью Альваро Арбелоа сказал: «Наша главная цель – выйти в сильную восьмерку Лиги чемпионов. Стадион «Бенфики» всегда имел особое значение для мадридцев».
Напомним, что в мае 2014 года команда «Реал» в столице Португалии Лиссабоне на стадионе «Эштадиу да Луш» обыграла «Атлетико» со счетом 4:1 и в десятый раз завоевала Кубок Лиги чемпионов. В том матче Арбелоа был в составе команды, но не выходил на поле, оставшись в запасе.