"Antalyaspor" klubi himoyachisi Georgiy Djikiya haqida tarqalgan gap-so‘zlarga uning agenti Vladimir Kuzmichyov o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, futbolchining kelajagi borasida klubda hech qanday muammo yo‘q va vaziyat barqaror. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Kuzmichyovning ta’kidlashicha, Djikiya klub rejasida muhim o‘rin tutadi va murabbiylar shtabi unga to‘liq ishonch bildirmoqda. So‘nggi o‘yinlarda Djikiyaning maydonga tushmagani mikrojaroqat bilan bog‘liq bo‘lib, hozirda futbolchi to‘liq tiklangan.
Agentning fikriga ko‘ra, u yaqinlashib kelayotgan uchrashuvlardan birida maydonga qaytishi mumkin. Shu bilan birga, avvalroq turk matbuotida "Antalyaspor" Djikiya bilan xayrlashmoqchi ekani haqida xabarlar chiqqan edi.
Biroq, agent bu ma’lumotlarni tasdiqlamadi va futbolchining klub bilan amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha davom etishini eslatib o‘tdi. Djikiya joriy mavsumda Turkiya chempionatida 12 o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urishga muvaffaq bo‘lgan.
Hozirda futbolchining kelajagi haqida boshqa aniq ma’lumotlar yo‘q, ammo klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik davom etayotgani ma’lum qilindi.

Джикия останется в "Антальяспоре": комментарий агента
Агент Владимира Кузьмичёва прокомментировал слухи о защитнике клуба «Антальяспор» Георгии Джикии. Об этом сообщает Zamin.uz.
По словам агента, в клубе нет никаких проблем с будущим футболиста, ситуация стабильна. Об этом сообщает euro-football.ru.
Кузьмичёв отметил, что Джикия занимает важное место в планах клуба, и тренерский штаб полностью доверяет ему. Отсутствие Джикии на последних матчах связано с небольшой травмой, сейчас футболист полностью восстановился.
По мнению агента, он может вернуться на поле в одном из ближайших матчей. При этом ранее в турецкой прессе появлялись сообщения о том, что «Антальяспор» собирается расстаться с Джикией.
Однако агент не подтвердил эту информацию и напомнил, что действующий контракт футболиста с клубом действует до середины 2027 года. В текущем сезоне Джикия сыграл 12 матчей в чемпионате Турции и забил два гола.
В настоящее время нет другой точной информации о будущем футболиста, но сообщается, что сотрудничество между клубом и игроком продолжается.