Londonning "Arsenal" jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta "Manchester Yunayted"ga qarshi 2:3 hisobidagi mag‘lubiyatdan so‘ng sobiq sardor Patrik Viyeraning tanqidlariga munosabat bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Afsonaviy fransuz futbolchi Patrik Viyera yakshanba kuni bo‘lib o‘tgan uchrashuvdan keyin "Arsenal" jamoasiga ruhiy barqarorlik yetishmayotganini ta’kidlagandi.
Ushbu fikrlarga izoh berar ekan, Arteta matbuot anjumanida bu tanqidlarni xotirjam qabul qilayotganini aytdi. "Viyeraning so‘zlari?
Muammo yo‘q, har qanday fikrga tayyormiz. Milanda "Inter"ga qarshi o‘yinda yaxshi harakat qildik, bugun esa bunday bo‘lmadi.
O‘tkazilgan o‘yinlar sonini hisobga olsak, buni psixologik muammo bilan bog‘lash mumkinmi, yo‘qmi, aniq ayta olmayman", dedi murabbiy. Shunga qaramay, "Arsenal" APL turnir jadvalida birinchi o‘rinni saqlab qoldi.
Biroq "Manchester Siti" va "Aston Villa" jamoalari bilan farq kamayib, yetti ochkodan to‘rt ochkoga tushgan.

Arteta спокойно ответил на критику Вьеры
Главный тренер лондонского "Арсенала" Микель Артета прокомментировал критику бывшего капитана Патрика Вьеры после поражения со счётом 2:3 от "Манчестер Юнайтед". Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. Легендарный французский футболист Патрик Вьера после воскресного матча отметил, что "Арсеналу" не хватает психологической устойчивости.
Комментируя эти слова, Артета на пресс-конференции заявил, что воспринимает критику спокойно. "Слова Вьеры?
Проблем нет, мы готовы к любым мнениям. В матче с "Интером" в Милане мы сыграли хорошо, а сегодня — нет.
Учитывая количество проведённых игр, могу ли я точно сказать, связано ли это с психологическими проблемами — нет", — сказал тренер. Тем не менее, "Арсенал" сохранил первое место в турнирной таблице АПЛ.