Unga ko‘ra, yangi murabbiy qo‘l ostida jamoa maydonda mutlaqo yangi ruh va xarakter namoyish etmoqda. Maykl Kerrik boshchiligida "Yunayted" dastlabki ikki o‘yinda futbol olamini hayratda qoldirdi.
Avvaliga Manchester derbisida "Manchester Siti"ni 2:0 hisobida mag‘lub etgan jamoa, oradan ko‘p o‘tmay, APLning markaziy bahsida Londonda "Arsenal" ustidan 3:2 hisobida dramatik g‘alaba qozondi. Bu natijalar jamoada nafaqat taktik, balki psixologik o‘zgarishlar ham yuz berganini ko‘rsatdi.
Karrager aynan ushbu o‘zgarishlarga alohida e’tibor qaratdi. U Kerrikning jamoaga jasorat va ishonch olib kelganini ta’kidladi.
"Rostini aytganda, bu sifatlar oldingi murabbiy Ruben Amorimda yetishmasdi. Amorimda bunday qat’iyat va jasorat sezilmas edi", dedi Karrager "Arsenal" ustidan qozonilgan g‘alabani sharhlar ekan.
Eslatib o‘tish joiz, "Manchester Yunayted" rahbariyati 5-yanvar kuni Ruben Amorim bilan shartnomani bekor qilgan edi. Oradan sakkiz kun o‘tib, klub afsonasi hisoblangan Maykl Kerrik vaqtinchalik bosh murabbiy etib tayinlandi.
Unga mavsum yakuniga qadar jamoani boshqarish vazifasi yuklatildi. Qisqa vaqt ichida qo‘lga kiritilgan ushbu ikki g‘alaba Kerrikka bo‘lgan ishonchni sezilarli darajada oshirdi.
Muxlislar jamoani yana jasoratli va oxirigacha kurashadigan holatda ko‘rmoqda. Albatta, oldinda hali ko‘plab sinovlar bor, ammo bu boshlanishning o‘ziyoq "Yunayted"da yangi sahifa ochilganidan darak bermoqda.

Майкл Керрик начал новую эру в "Юнайтед"
Бывший защитник "Ливерпуля" Джейми Каррагер высоко оценил деятельность Майкла Керрика в "Манчестер Юнайтед" за короткий период. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, под руководством нового тренера команда демонстрирует на поле совершенно новый дух и характер. Под руководством Майкла Керрика "Юнайтед" в первых двух матчах удивил футбольный мир.
Сначала команда выиграла Манчестерское дерби у "Манчестер Сити" со счётом 2:0, а вскоре в центральном матче АПЛ в Лондоне одержала драматичную победу над "Арсеналом" со счётом 3:2. Эти результаты показали, что в команде произошли не только тактические, но и психологические изменения.
Каррагер уделил особое внимание именно этим изменениям. Он подчеркнул, что Керрик принес в команду смелость и уверенность.
"Честно говоря, этих качеств не хватало у предыдущего тренера Рубена Аморима. У Аморима не ощущалась такая решительность и смелость", — сказал Каррагер, комментируя победу над "Арсеналом".
Стоит напомнить, что руководство "Манчестер Юнайтед" 5 января расторгло контракт с Рубеном Аморимом. Через восемь дней клуб назначил легенду клуба Майкла Керрика временным главным тренером.
Ему было поручено руководить командой до конца сезона. Эти две победы, достигнутые за короткое время, значительно повысили доверие к Керрику.
Фанаты снова видят команду смелой и борющейся до конца. Конечно, впереди ещё много испытаний, но само это начало свидетельствует о том, что в "Юнайтед" открылась новая страница.