Maykl Kerrik boshchiligida "Yunayted" ikki g‘alabaga erishdi
"Manchester Yunayted" jamoasida so‘nggi kunlarda muhit ijobiy tomonga o‘zgarib bormoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Maykl Kerrik jamoani bosh murabbiy sifatida qabul qilganiga ko‘p vaqt bo‘lmagan bo‘lsa-da, u dastlabki ikki o‘yinda yaxshi natijalar ko‘rsatib, muxlislarga umid baxsh etdi. Bu natijalar raqib jamoalarga ham jiddiy ogohlantirish bo‘ldi.
Kerrikning bu qisqa vaqt ichida erishgan yutuqlari jamoa uchun katta ahamiyat kasb etmoqda. Yangi murabbiy boshchiligida "Manchester Yunayted" ikkita qiyin va prinsipial o‘yinda zafar quchdi.
APL 23-turi doirasida "Arsenal"ga qarshi safarda kechgan o‘yinda jamoa 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Bu g‘alaba "Manchester Yunayted"ni 38 ochko bilan 4-o‘ringa olib chiqdi.
"Arsenal" esa mag‘lubiyatga qaramay, 50 ochko bilan birinchi o‘rinda qolmoqda. Kerrik uchun birinchi imtihon 17-yanvar kuni bo‘lib o‘tgan Manchester derbisida "Manchester Siti"ga qarshi o‘tkazilgan o‘yin bo‘ldi.
Ushbu bahsda "Yunayted" 2:0 hisobida g‘alaba qozonib, yangi davrni ishonchli tarzda boshladi. Bu o‘zgarishlar zanjiri 5-yanvar kuni boshlangan edi.
O‘sha kuni klub rahbariyati Ruben Amorimni bosh murabbiylik lavozimidan ozod qildi. Oradan bir hafta o‘tib, 13-yanvarda Maykl Kerrik mavsum oxirigacha bosh murabbiy etib tayinlandi.
Jamoa o‘yinida ko‘zga tashlanayotgan asosiy jihat bu ruhiy ko‘tarinkilikdir. Futbolchilar oxirigacha kurashmoqda, o‘yin so‘ngida ham o‘zlarini yo‘qotmay, g‘alaba uchun harakat qilishmoqda.
Albatta, bu faqat dastlabki ikki o‘yinning natijasi, ammo ular jamoaning yangi bosqichga o‘tganini ko‘rsatmoqda. Endi esa asosiy savol: Maykl Kerrik ushbu tempni saqlab qolib, jamoani barqaror yutuqlarga olib chiqishga qodirmi?

Под руководством Майкла Керрика "Юнайтед" одержал две победы
В последние дни в команде "Манчестер Юнайтед" атмосфера меняется в положительную сторону. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя Майкл Керрик недавно принял команду в качестве главного тренера, он показал хорошие результаты в первых двух матчах, вселяя надежду в болельщиков. Эти результаты также стали серьёзным предупреждением для соперников.
Достижения Керрика за это короткое время имеют большое значение для команды. Под руководством нового тренера "Манчестер Юнайтед" одержал победы в двух сложных и принципиальных матчах.
В рамках 23-го тура АПЛ в гостях против "Арсенала" команда выиграла со счётом 3:2. Эта победа вывела "Манчестер Юнайтед" на 4-е место с 38 очками.
Несмотря на поражение, "Арсенал" остаётся на первом месте с 50 очками. Первым испытанием для Керрика стал матч Манчестерского дерби против "Манчестер Сити", который прошёл 17 января.
В этой встрече "Юнайтед" выиграл со счётом 2:0, уверенно начав новую эру. Цепочка этих изменений началась 5 января.
В тот день руководство клуба освободило Рубена Аморима от должности главного тренера. Спустя неделю, 13 января, Майкл Керрик был назначен главным тренером до конца сезона.
Основной заметной чертой игры команды является боевой дух. Футболисты борются до конца, не теряют себя в конце игры и стремятся к победе.
Конечно, это только результаты первых двух матчей, но они показывают, что команда перешла на новый этап. Теперь главный вопрос: сможет ли Майкл Керрик сохранить этот темп и привести команду к стабильным успехам?