Hansi Flik: G‘alaba yaxshi, lekin o‘yin yetarli emas
U natijani yuqori baholagan bo‘lsa-da, jamoa o‘yinidan to‘liq qoniqmaganini yashirmadi. Flikning ta’kidlashicha, bu safar "Barselona" o‘zining eng yuqori darajasini namoyish eta olmagan.
Ayniqsa, birinchi bo‘limda jamoa odatdagidek erkin va yengil harakat qilmagan. — Bugun eng yaxshi o‘yinimizni ko‘rsata olmadik, ayniqsa birinchi bo‘limda.
Keyingi haftalar va oylarda jamoamiz yuqori saviyada ishladi, ammo bugun bu daraja biroz pasaydi. Ikkinchi bo‘limda vaziyat nisbatan yaxshilandi.
Safarlar va o‘yinlar ko‘pligi bahona emas, lekin bugun biz eng yaxshi formamizda emas edik, — dedi Flik. Murabbiy tanaffusdan keyin jamoaning o‘yindagi faollashuvini ijobiy baholadi.
Ikkinchi bo‘limda "Barselona" tezlikni oshirib, vaziyatlardan samarali foydalangan. Flik uchun muhim jihat shuki, jamoa kerakli vaqtda o‘yin ritmini o‘zgaritib, ustunlikka erisha olgan.
Shuningdek, murabbiy Lamin Yamalning uchinchi golini alohida ta’kidlab o‘tdi. Flikning so‘zlariga ko‘ra, bu gol nafaqat o‘yin natijasi uchun, balki Yamalning o‘zi uchun ham muhim va yoqimli lahza bo‘lgan.
— Lamin ajoyib gol urdi. Bu uchinchi gol bo‘lib, jamoamiz uchun muhim lahza sifatida tarixda qoladi.
3:0 hisobidagi g‘alaba biz uchun juda muhim, — dedi Flik. Flikning fikrlaridan shuni anglash mumkinki, u natijaga erishishni qadrlaydi, ammo o‘yinning sifatiga ham katta e’tibor qaratadi.
Murabbiy uchun "yaxshi" natija faqat hisob bilan o‘lchanmaydi, balki har bir bo‘limda barqaror va aniq o‘yin ko‘rsatish ham muhim. Flikning asosiy maqsadi — jamoaning g‘alabali seriyasini davom ettirish va birinchi bo‘limlardagi kamchiliklarni bartaraf etish.

Ханси Флик: Победа хорошая, но игра недостаточная
Главный тренер команды "Барселона" Ханси Флик прокомментировал победу со счетом 3:0 над "Овьедо" в очередном туре Ла Лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Хотя он высоко оценил результат, тренер не скрывал, что остался не полностью доволен игрой команды. По словам Флика, на этот раз "Барселона" не смогла показать свой максимальный уровень.
Особенно в первом тайме команда не действовала так свободно и легко, как обычно. — Сегодня мы не смогли показать нашу лучшую игру, особенно в первом тайме.
В последние недели и месяцы наша команда работала на высоком уровне, но сегодня этот уровень немного снизился. Во втором тайме ситуация улучшилась.
Множество выездов и матчей — не оправдание, но сегодня мы не были в лучшей форме, — сказал Флик. Тренер положительно оценил активизацию команды после перерыва.
Во втором тайме "Барселона" увеличила темп и эффективно использовала свои моменты. Для Флика важным моментом стало то, что команда смогла вовремя изменить ритм игры и добиться преимущества.
Кроме того, тренер особо отметил третий гол Ламина Ямала. По словам Флика, этот гол был важным и приятным моментом не только для результата игры, но и для самого Ямала.
— Ламин забил великолепный гол. Это третий гол, который останется в истории как важный момент для нашей команды.
Победа со счетом 3:0 очень важна для нас, — сказал Флик. Из слов тренера можно понять, что он ценит достижение результата, но также уделяет большое внимание качеству игры.
Для тренера "хороший" результат измеряется не только счетом, но и стабильной и четкой игрой в каждом тайме. Основная цель Флика — продолжить серию побед команды и устранить недостатки в первых таймах.